| Pitufinaa a întrebat:

Pudra sau Fond de ten?Ce folositi?Care este mai bun?

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Am vazut la multe fete ca se dau tot timpul siu cu fond de ten, dar asta nu e deloc sanataos pentru fata, o cam distruge, plus ca se vede clar ca e incarcata!
Mai folosesc si eu cateodata aceste doua deoadata dar numai in cazuri exceptionale dar ma dau inainte de fond de ten cu o crema pe fata!
Oricum, in general, folosesc pudra! e mai putin daunatoare pentru fata si nu risti sa lase asa urme multe si vizibile ca fondul de ten!

| Soborigozaur a răspuns:

Eu folosesc Pudra, dar o sa ti se dea jos cam repede...
fondu de ten mie nu-mi place pentru ca arata urat adica prea inchis
daca vrei dati cu aman2 dar nu cred ca o sa fie prea frumos (date cu pudra ca e mai buna dar nu accentuat ca se vede prea rau)