| RoooneyThePuf a întrebat:

Puteti s-imi dati statusuri de dragoste ori cantece pentru cei care iubesc dar nu sunti iubiti.(nu ca au fost parasiti, ci doar ca iubesc fara sa fie iubitilaughing

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Daca ai stii ce bine-mi pare
Zi de zi cand tu apari in calea mea.
Daca ai stii cum m-am simtit de fericit
Cand mi-ai zambit, nu pot uita.
Daca ai stii ca exista
Cineva ce te iubeste pe-ascuns
N-ai mai fi atat de trista
Tot ce-ai suferit iti va fi de-ajuns.

x2)
Daca ai stii despre mine
Tot ce simt pentru tine
Daca ai stii ce-i iubirea

Versuri Directia 5 - Daca ai sti
de pe http://www.versuri.ro
Poate ai gasi fericirea.

Daca ai stii...

II:
Daca ai stii ce bine-mi merge
Daca imi iesi in drum
Imi stergi orice necaz.
Daca ai stii ce indragostit sunt
Azi mai mult ca ieri
Maine mai mult ca azi.
Daca ai stii ca in lume
Cineva in noapte te va visa
Ai simti, poate, cum e
Sa fii tu iubita de-altcïneva.

3 răspunsuri:
| Daniella13 a răspuns:

Stiu ca tu esti cel mai frumos lucru
Pe care-l vroiam si mi s-a intamplat

am pasit,
am alergat,
am sarit,
am zburat,
direct de pe pamant,
ca sa plutesc spre tine.

As da orice sa te vad macar o data
As da orice sa fim ca altadata

Vezi tu. esti aniversarea zilnica a fericirii mele

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza

poate ca viata nu are mereu o culoare anume. dar dragostea are mereu culoarea ei

Pästreaza-mä in sufletul tau atät cät crezi ca merit

Un cantec pentru tine
Poate va vorbi in locul meu

Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc

| Libelle a răspuns:

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta…

Uneori…inchid ochii sperand sa te vad; uneori…intind mainile sa te ating;…uneorisimt cum iti sarut buzele;…. uneori…sunt doar vise…

asa cum raiul plange cand pierde un inger asa cum un copil plange cand nu e cu mama sa asa cum valurile marii plang cand nu ajung la tarm tot asa plang si eu cand nu esti langa mine

Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…

" Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti! "

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Astazi ar fi fost soare daca mi-ai fi zambit…
Astazi as vrea sa-ti spun ca mi`e dor d tine mai mult ca NICIODATA…
Astazi am realizat ca daca inchid ochii t simt aproape chiar daca esti departe…
Astazi as vrea s cred ca c a fost nu s`a terminat atat d repede…
Astazi mi-am dat seama ca at cand ti-am spus "TE IUBESC!" nu a fost o gluma…
Astazi desi viata merge mai departe, nu pot s nu ma gandesc l trecut…
Astazi daca as putea sa`mi pun o dorinta ar fi s nu mai plec NICIODATA d langa tine…
Astazi lumea ar prinde culoare daca pentru o clipa as putea da timpul inapoi…
Astazi te-as strange in brate asa cum n`am mai facut`o NICIODATA, daca m`ai lasa…
Astazi a plouat in sufletul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mel lu bambi-nopti tarzii(e veche mel dar e fff frumoasa...io o ask kontinuu.). decat ca la mine e altfel povestea