| Katomi a întrebat:

Puteti sa imi dati 4 exemple de proprietati fizice si 3 chimice?

Răspuns Câştigător
| DiamondEyes a răspuns:

Fizice sunt stările de agregare : gustul, mirosul, culoarea, fierberea, evaporarea, condensarea.
chimice sunt arderea, topirea, oţeţirea, acrirea, ruginirea. big grin

3 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Duritatea, plasticitatea, rigiditatea
proprietati fizice, sper sa te ajute smug gOt the brain frozen nu-mi mai aduc aminte

| denisa9811 a răspuns:

DiamondEyes gustul mirosul si culoarea sunt stari de agregare?laughing

| Soranapie13 a răspuns:

Proprietăți fizice : gustul, mirosul
Proprietăți chimice: lemnul arde, fierul rugineste, mustul fermentează
Sper ca te-am ajutat!❤