| MunteanDiana26 a întrebat:

Puteti sa imi dati niste statusuri de dragoste mai noi? big grinbig grinbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Liposuctie a răspuns:

Uite niste statusuri de dragoste:1Te sarut in vis,
Te sarut in scris,
Te sarut in gand,
Dar pe buze cand? 2dragostea e frumoasa, dar si veninoasa: din dragoste inveti; daca ai parte de dragoste, ai parte de orice; dragostea e cel mai de pret lucru.3In ochii tai sunt o imagine pe obrazul tau o lacrima pe buzele tale un cuvant in mintea ta o minune oare in inimioara ta ce sunt? 4nu sunt rea sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita hai sa facem o incercare sa vedem care pe care! 5Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea. Funda?

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna sigur ai sa gasesti aici:
http://www.statusuri-noi.com/
bafta

| ROB3RT89 a răspuns:

E chiar asa de greu un search pe google? Poftim=>http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-3/statusuri-noi/14/

| Sunshine18 a răspuns:

Un singur lucru am să-ţi spun , nu-ţi face griji , voi fi alaturi de tine mereu ! Dacă vreodată te simţi singur şi ai nevoie de mine şi de dragostea mea , voi fi aici .

Urasc persoanele false , urasc asa zisele prietene ! Cred ca d-asta ma inteleg mai bine cu baieti , cand le spui un secret in pastreaza, nu il gasesc ca subiect de barfa dimineata la cafea , nu pun ochii pe prietenul tau !

Urasc distanta , urasc faptul ca nu pot fi alaturi de el tot timpul ,urasc ca din cauza banilor suntem departe unul de altul ,urasc faptul ca nu ma pot urca in avion oricand si sa plec la el !

Iubeste baiatul care ar vrea sa schimbe un lucru la tine , si acela numele de familie !happy

Să iubeşti inseamnă să traieşti prin celălalt, să simţi nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i dărui. Să iubşti inseamnă să te completezi prin celălalt ♥ !

M-aţi vândut de câte ori aţi avut ocazia. Eu nu vă vând. Vă dau pe degeaba.

Mai bine un dusman adevarat,decat un prieten fals . happy

Un barbat care isi trateaza iubita ca pe o printesa,este o dovada vie a faptului ca el a fost crescut de o regina !

Acum încep sa învat sa iubesc, sa apreciez, sa fiu q totul sincera, sa uit de orgoliu, sa las toate armele jos si sa risc din nou. happy

Într-o clipa s-au întâmplat foarte multe.Ma uit în gol,simt buze calde pe frunte.Placut impresionata aud o voce ce-mi sopteste: Ai grija de tine,ca cineva te iubeste!

Desi imi e dor am pus orgoliul in fata sentimentelor .

Cand nu mai am scapare , un singur gand ma mai salveaza . ca tu existi acolo , singurul care conteaza , nu am uitat c-ai fost mereu cand mi-a fost greu.de-asta te.am declarat EROUL MEU ! ♥

Iubesc fara conditi , daruiesc fara motivee si tin la el faraa explicati ! happy

Mirosul tau a ramas tiparit in capul meu, e magic ce se intampla intre noi stii doar tu, si eu !

Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei.

Viaţa trebuie trăită, nu irosită vorbind despre ea.

Sincer? Chiar as plange pentru tine. Dar imi curge rimelu …!

Fericirea nu se află în fericire, ci în drumul către ea.

E curios cum umărul unei femei poate părea uneori de stâncă pentru un bărbat.

Dintre toate lucrurile, timpul ne dă cel mai mult de cugetat.

În momentele grele ale vieţii suntem singuri, oricâţi ar fi în jurul nostru.

Întâi încearcă, apoi ai încredere!

Nu vedem ceea ce nu vrem să vedem.

Un om cu suflet mare priveşte pe toată lumea ca pe ai săi.

Oamenii se împart în două categorii : unii caută şi nu găsesc, iar alţii găsesc dar nu sunt mulţumiţi.

Hoţii îţi cer banii sau viaţa; femeile le vor pe amândouă.

Mi-e dor,te iubesc,te vreau înapoi,vei rămâne pentru totdeauna în memoria mea ,un om perfect. rolling eyes

Nu eşti un status de Facebook , aşa că nu te aştepta să te placă toată lumea happy !

Dacă din toată istoria aş putea alege un moment care să îl pot păstra strălucitor şi plin de viaţă , din toate zilele vieţii mele aş alege momentul când te-am cunoscut !

Vocea lui este cea mai frumoasă melodie. Aş asculta-o încontinuu

Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă

»Lumea e plină de lucruri frumoase. Tu eşti unul dintre ele!

Se pare că am greșit că-ci tu ai plecat.Oare asta e pedeapsa pentru că am încercat?

Vei ajunge să mă auzi , până și atunci când tac !S-a terminat cu fata bună, s-a dus dracu` orice drac .

Ţi-am cerut doar respect, şi să nu mă minţi deloc.
Dar viaţa noatră e o minciună, deci permite-mi să iau foc/.

Niciodată nu privi în urmă ! Dacă cenușăreasa s-ar fi întors înapoi după pantoful pierdut , nu ar fi ajuns niciodată prințesă ! :]]

Niciodată nu-i uităm pe cei importanţi din viaţa noastră , ci doar învăţăm să trăim fără ei sigh

Fiecare lacrimă ce-mi curge pe obraz e o dovadă clară că încă îmi pasă oh go on

Când cineva te iubeşte nu trebuie să ţi-o spună; poţi să îţi dai seama după felul în care te tratează !♥

Da, Da, Da … Eu sunt fata aceea căreia îi spuneai că "Nu-Ţi Pasă De Ea " … acum ai da orice să fie a ta ! Dar Ghici Ce? Asta niciodată nu se va Întâmpla! batting eyelashes

Şi ce faci atunci când vrei să lupţi, dar nu mai poţi pentru că nu ştii dacă mai ai pentru ce.confused

Mi-a fost dor. Acum nu-mi mai este yawn. Poți pleca!?

Și multe altele care acum ne separă, ți le-aș spune dacă ar exista "Ultima oară"!

Și cu o simplă vorbă tu mă linișteai ! Iar eu ca un copil credeam că mă iubeai ! sigh

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea!

Te simţi aşa bine când cineva îţi spune " ai grijă." , dar te simţi şi mai bine când auzi "o să am eu grijă de tine!

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit…winking

Acum nici nu mai știu ce muzică să ascult…cea care mă facea fericită acum mă distruge,iar cea care nu-mi dădea sentiment mă face să …fiu tristă.sigh

Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile,și să ții totul în tine pentru că ți-ai pierdut încrederea în toți.straight face

Prin minte îmi trec o mulțime de gânduri și în inimă o mulțime de sentimente.
Ură!Disperare!Compătimire!​Iertare!♥

"EL" ?! Este acum, o simplă cunoştinţă.
Una pentru care aş fi în stare, încă , de multe … ♥

Nu ştiu cum poţi să uiţi tu când imi spuneai "te iubesc!",dar se pare că erau doar vorbe goale şi doare…♥

Simţi un fior, un gol care nu poate fi umplut.E prima oară când realizezi că l.ai pierdut.♥

Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine. winking

Niciodată n-am umblat după noroc oh go on.Şi dacă am vrut să iasă fum, am ştiut unde să dau foc smug

Şi plouă din ochii tăi, dar totuşi e uscat obrazul tău, că ti-e prea frică să schimbi ceva, că dacă iese rău ?

Ca orice basm, începe cu "a fost odată" ! Un băiat şi-n gândurile lui mereu aceeaşi fată. !

Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi, dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi.

Şi imi pare rău de tot ce s-a întâmplat, ştii bine.Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine !

Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zâmbește fals sau cu adevărul care lacrimează sincer?

Hey, ai băgat vreodată de seamă că pe acea inimă e scris "fragilă"?♥

Să iert ? Poate ! Să uit ? Niciodată !

Deşi ţii la el , spui că te-ai săturat , plină de draci ! Dar până la urmă , tot cu el te împaci . ♥

Să nu crezi că nu`s în stare să țin pasu cu tine, să nu crezi că indiferența ta mă poate schimba,eu nu sunt rea…Sunt doar ca tine ! winking

Iubesc sa ascult minciuni , cand stiu adevarul . happy

Viaţa merge numai în şuturi . Ai căzut , te-ai ridicat , înveţi noi moduri sa te scuturi ! happy

Ai încredere în mine ! Oricâţi băieţi ar fi în jurul meu , nici unul nu-i ca tine batting eyelashes

Ştie când să râdă , ştie când să fie supărată , ştie când în ochii tăi să fie cea mai importantă fată ! ♥

După fostul` vine altul ! Aceleaşi gesturi şi cuvinte tot ca înainte…Îl crezi apoi îţi dai seama că minte ! Şi`n final e o altă poveste…Acelaşi scenariu.alte feţe!……♥

Uneori cel mai bun lucru pe care poţi să îl faci pentru persoana iubită este să o laşi să plece.straight face

Aveam nevoie de cineva, da’ sigur nu nevoie de voi. yawn oh go on

Mă credeam nemuritor, erou să schimb lumea in bine
Şi’ntr’un final nu am reuşit decât să mă schimb pe mine

Zâmbetul tău e fals ca de obicei . Nici n`ai curaj să te uiți în ochii ei.Te pierzi ușor când vorbești despre acea fată,care era preferata ta odată.

Am învățat că poți contiunua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poți…happy

Nu există bărbaţi deştepţi care să ştie să înşele . Există doar femei care iartă şi fac pe proastele pentru că iubesc prea mult .

Tot mai mult ma conving ca oamenii nu-s decat obiecte: bune sau rele. Atat.

Stii ceva . . Uita ca am existat . Oricum eu in viata ta niciodata n-am contat

Nu mai căuta,că m-ai găsit.
Știi? Eu sunt tipa aia care te va iubi la infinit ! ?

Odată ce te îndrăgostesti,totul devine diferit.

Urăsc să văd cum cineva îsi abandonează prietenii vechi pentru cei … noi. (:

Îmi pare rău că mă etichetaţi după o impresie,dacă aţi şti cum sunt într-adevăr,aţi intra în depresie.

Dacă judeci o carte după copertă, ei bine.
Vei avea de pierdut o poveste minunată!

Oamenii spun că DisneyLand este cel mai frumos loc de pe pământ. Asta înseamnă că n-au fost în braţele tale!

Zâmbim în exces!:]. Asta doar pentru că noi nu avem motive serioase de stres!;D

Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei.

Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

| DrunkiBoy a răspuns:

1) Nciodata nu-ti insela iubitul 2) Fi mereu sincera si spune-i adevaru 3) Fi elaganta si imbracata ceva mai cool ceva care sa-i placa 3) Nu fi geloasa deoarece majoritatea parasesc fetele din cauza gelozie. Cam atata sper sa-ti fie de folos big grin ceau

| mayasweet a răspuns:

Uite ia din melodia asta nimeni nu cred ca le kunoaste>:D< http://www.youtube.com/watch?v=YEilSCXjuXQ&feature=related
sper saiti paka si eu le am pe toooate si aceasta melodie