| Wanderer a întrebat:

Puteti sa imi ziceti si mie niste programe sau ceva de genu' cu care sa pot edita poze, sa scriu ceva pe ele etc? Si linkurile de unde le pot downloada. Mersi. Si funda, normal.

1 răspuns:
| nevermint a răspuns:

Intra aici: http://www.sumopaint.com/app/
Poti import poze in acest mod: File/ Open from my Computer/

In stanga ai Tools Ca sa scrii text pe fotografie: duci mouse-ul pe simbolul (T) Text tool/dai clik pe poza unde vrei sa scrii textul/deasupra pozei ai un meniu unde poti sa schimbi culoare/marime/etc
ca sa poti face niste efecte de scris In dreapta ai un panou/jos de tot este un buton pe care scrie (fx)/ iti apare un popup/selecteaza drop shadow (asta e doar un exemplu)/ iti apare un popup cu optiuni. Succes! :) salvezi File/save to my Computer