| asdfcffcvgvv123 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie ceva despre importanta oxigenului?

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Oxigenul este vital pentru omenire, plante si animale. El apara Terra de razele puternice ale soarelui si formeaza stratul de ozon. CU ajutorul oxigenului producem dioxid de carbon pe care ajuta plantele sa formeze oxigen. Plantele au nevoie de oameni si animale la fel si invers.

| aneliram a răspuns:

Oxigenul este un element esential pentru supravietuirea tuturor vietuitoarele de pe pamant.