| Psihopatika a întrebat:

Puteti sami spuneti ceva diete de slabit (eficiente)? am nevoie sa slabesc macar 15 kg in o luna si jumatate, va rog, dau funda pentru cel mai indetaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

O dieta "flexibila cu care eu am slabit 9 kg intr-o luna... apoi doar am mancat normal dar nu inspre rau pentru a-mi pastra greutatea happy

ora 9 - o cana de ceai, o cana de cafea amara (fara zahar, fara miere, fara frisca, fara lapte)
ora 12 - apa plata pentru baut, o farfurie de supa de legume cu pui ( nu gaina de tara sau alta carne ), o salata de rosii + castraveti.
ora 15- carne de pui la gratar ( preferabil piept ), peste la cuptor cu lamaie, curcan fiert, legume fierte ( de preferat : sparanghel, broccoli, morcov, telina -- NU cartofi sau fasole sau mazare sau linte sau naut! )
ora 18 - salata de fructe fara frisca, o salata simpla de rosii sau alt tip de salata dar fara grasimi xD, un fruct proaspat, o cana de compot.

Poti oricand manca fructe proaspete - fara banane, compot, legume fierte sau pe gratar, etc.
Fara seminte, ulei, unt, sare excesiva, carne de vita sau porc, etc.

Mult succes! Nota : alimentele alea le mananci selectiv adica nu tot ce am zis la o ora intr-o sg zi - o mancare de la ora 9 azi, una maine etc.
Sper sa iti prinda bine si tie happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xCrinax a răspuns:

Orice dieta ai adopta sa nu uiti sa faci sport in fiecare zi pentru ca altfel te vei alege cu vergeturi, piele lasata si alte nebunii de o sa-ti doresti sa fi ramas cum erai. Fa cel putin 2-3 ore de sport, altfel n-ai cum sa dai jos atat de mult intr-un timp atat de scurt si nici nu este sanatos. Bea cel putin doi litri de apa in fiecare zi. Si cauta diete pe net si alege-o pe cea care ti se potriveste cel mai bine. Nu te infometa pentru ca te vei anemia si te vei imbolnavi. Multe fructe si legume. Dupa ce termini dieta continua sa faci sport si sa mananci sanatos ca sa ai un stil de viata sanatos! Multa sanatate si toate cele bune!