| Daria a întrebat:

Raspundeti sincer:v-ati gandit vreodata la sinucidere? Daca da, din ce motive?
P. S.:Nu vreau sa fac asta, Doamne fereste, e doar o intrebare, tratati-o ca atare. Ia, ca am facut si o rima.laughing

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Da, in prezent. De ce? Singurate, dismoforfobie. complexitate fata de ceilalti, neimplinire sentimentala si profesionala si cred eu ca este suficient. Dar cu toate astea nu am curajul sa o fac. Deci raman doar cu gandurile.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai o singură dată dacă te gândești la așa ceva este o neregulă cu tine și trebuie să mergi la un psiholog, gândul sinuciderii nu trebuie să facă parte din viața individului.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Da, ma simteam atat de prost incat ma gandeam sa ma arunc de pe bloc (am cheile sa deschid usa) sau sa merg pe pod si sa cad in cap dar nu ajung acolo oricum am planuri pe viitor mai ales stiu ca voi muri inainte de pensie (cauza: infarct).

| Elena1234456 a răspuns:

Da,m-am gandit.Pentru ca vedeam doar usile inchise si eram foarte deprimata. Dar a trecut happy.

| Libelle a răspuns:

E de ajuns un ``cum ar fi daca m-as duce in bucatarie si...``sau``cum ar fi daca masina aia sa ma...``?
Si astea-s ganduri de sinucidere nu?

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Dwap. si acum ma gandesc la asta.de ce? asa, pentru ca te simti singura si nimeni nu te intelege, nu iti gasesti locul si simti ca nu ai niciun rost deci... vrei sa pleci.

| Punky a răspuns:

Da.Pentru ca probleme din familie si rautatea celor din jur ma apasau prea tare si am crezut ca nu o sa rezist.Dar am avut noroc ca acea "metoda" de sinucidere nu a functionat.Acum sunt bine dar nu pe deplin, inca supravietuiesc cu antidepresive. xoxo.

| Anxx a răspuns:

Da, cred ca fiecare a avut macar odata acest gand, insa este trecator si in momentul in care revii la starea normala te gandesti ca a fost o prostie.

| paynehunter a răspuns:

Depresia duce la gandul de sinucidere, dar nu m-am gandit la asta niciodatalaughingsunt tare de inima

| dewtza a răspuns:

Da de multe ori din cauza unor prieteni si a familiei cred mi-am pus cutitu sa imi tai venele dar nu am putut sa o fac

| Mumusik_6901 a răspuns:

Da mi-a trecut asta prin minte dar nu am pus-o in practica. criza asta era cauzata de situatia familiei mele