| Andrei289 a întrebat:

Recent am fost la o tabără care nu a durat foarte mult dar am legat multe prietenii. Însă și acum mă tot gândesc la o persoană de acolo care era un voluntar. Nu am simțit niciodată ce înseamnă iubirea și refuz sa cred că m-am îndrăgostit însă mă tot gândesc la el foarte mult și nu mă simt nici foarte bine, ca și cum aș avea emoții constant și e deranjant. Nu știu ce as putea face, i-am găsit și Instagram ul și am vorbit puțin cu el despre tabăra și cam atât. Ce sfat îmi puteți da? Sunt sigur că dacă i-aș spune și ar veni și la următoarele tabere, relația noastră de prietenie nu va mai fi deloc la fel dar nici nu vreau să mă mai gândesc la el în fiecare zi... Și nu înțeleg de ce simt asta pentru un băiat și nu pentru o fata. Țin să menționez că am avut niste interacțiuni iar una care m-a pus pe gânduri a fost că ma întrebat (era o gluma dar totuși ce la făcut să mă întrebe asta): "daca vreau sa merg la plimbare cu el și să ne ținem de mana". Amândoi avem aceași vârstă și daca mă puteți ajuta cu ceva as fi recunoscător...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evita asemenea relatii pentru a nu-ti complica viata, ca la anisorii astia nu stii cum este sa devii gay din inocenta, avand toate sansele sa fii abuzat si violat.

| mastadont a răspuns:

E clar, te-ai îndrăgostit. După câte spui e posibil să simtă și el același lucru, părerea mea ar fi să discutați și să afli sigur, apoi decideți ce faceți mai departe.
Privește-o ca pe orice relație și acceptă că așa ești tu, altceva nu ai ce să faci, dacă îți plac băieții înseamnă că așa ești construit.

| Andrei289 explică (pentru mastadont):

Și cum să încep să vorbesc cu el? Nici nu știu dacă are altă orientare, nu prea am putut vorbi foarte mult din cauza faptului ca avea treabă de făcut pe la tabără. A fost și o tabără creștină și din câte știu nu prea este tolerată relația dintre două persoane de același sex. O să văd cum o să-i zic dar speram să aud un sfat despre cum să scap de senzația asta de neliniște și emoție încontinuu, dar vă mulțumesc oricum!