| Sarahk a întrebat:

Relatiile la distanta tin? Adica, cum poti fi sigur daca persoana respectiva nu te inseala sau te minte? Eu am o relatie la distanta, vreo 5 luni mai sunt sa astept si nu mai ii cum era inainte. Vorbim rar si partea cea mai dubioasa este ca nu minte de regula, iar acum simt ca ascunde ceva.La mesaje raspunde cand si cand, nu am prins o minciuna sau ceva gen dar nu mai ii cum era.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Cunosc persoane care într-adevăr au o relație la distanță foarte bună.
În sensu' că merge bine și că majoritatea se văd o dată pe lună or something like that.
Și e fain când îi vezi.
Îi fain când îi vezi îmbrățișându-se strâns și recuperând în timpul ăla limitat fiecare zi pe care și-au petrecut-o unu fără celelalt.

Dar totuși, mereu am considerat că aceste relații nu sunt pentru oricine.
Am avut o relație de genu', acum mult timp. N-a fost nimic serios, poate de-asta n-a ținut.
Sau poate că, relațiile la distanță nu-s de mine. laughing
Or maybe both

În orice caz, exceptând persoanele alea speciale care-s în stare și sunt suficient de mature cât să aibă una, mereu am considerat că la un moment dat, în celelalte cazuri, ceva se întâmplă.
La un moment dat, ceva se schimbă, indiferent ce costă acel "ceva".

Și ca să-ți răspund la întrebare, nu poți fi sigur dacă persoana respectivă te înșeală sau te minte.
Tocmai de la asta pornește totul.
O relație la distanță e alimentată din încredere și iubire, realmente.
Dar repet, trebuie să ai maturitatea și răbdarea necesară pentru a face față într-o asemnea relație.

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ști cum se zice: Intr-o relație la distanță toți 3 sunt fericiți.
In fine, se presupunea sa fie o gluma. Ok, deci eu nu prea cred ca relațiile la distanță, funcționează (eu merg dupa principiul ochii care nu se vad se uita.) deci ai nevoie de încredere totala in partener ca sa menții o asemenea relație. Sincer te-aș ajuta, dar chiar nu stiu ce sfat as putea să-ți dau. Eu nu cred in acest tip de relație si nu vreau sa te descurajez. Ai putea discuta cu ea, poate ești doar tu paranoic...nu stiu.

| Nemessys a răspuns:

Normal ca nu tin si nu are rost sa pui suflet pe o relatie de la distanta. Deci. ce se intampla, e ceva normal. Gen. nu vad niciun motiv pentru care sa se schimbe asa des. Totusi ca sa-ti dai seama daca mai tine la tine, ia lasa-l/o tu cateva zile sa vezi daca te mai baga in seama. Daca nu o face, atunci e clara treaba si poti sa-l/o parasesti.