| girllll a întrebat:

Repede, va rog! Dau fundita! Am nevoie de un text sau o idee sa scriu la "De ce vreau sa devin avocat". Cateva idei va rog promit funda! Sa fie ceva cat mai original, imi trebuie la proba "Ce vrei sa devii?" la Balul Bobocilor

2 răspunsuri:
| aleeee_2127 a răspuns:

Pentru ca vreau sa fac dreptate intr-o lume in care nedreptatea este aproape o lege, pentru ca vreau sa pedepsesc infractorii...mai dezvolti si tu ideile.

| gigiro a răspuns:

Pentru ca asa vor parintii! Au auzit ca e bine sa fii avocat, ca nu muncesti din greu, ca poti sa primesti ciubucuri grase, si poti sa devii corupt ( adica alti bani )! Asta e parerea mea despre majoritatea avocatilor, daca tu ai alta parere, de ce nu ti-o exprimi.la balul bobocilor(sau ma insel?)