| carlutza1001 a întrebat:

Revin din nou cu povestea mea. Am decis sa il sun pana la urma.
-Alo?
-Salut, sunt Carla. Stii tu, tipa aia nebuna care iti spune ca nu mai vrea sa te vada si apoi te suna ziua urmatoare.
-Aa, da, te stiu parca de undeva.
-Probabil crezi ca sunt nebuna, zic eu.
-M-am obisnuit, rade el. Si sincer, ma bucur enorm ca m-ai sunat. Ne intalnim?
-Poti?, il intreb eu.
-Da, dar pana pe la 7, dupa aceea stii tu, circul.
Ne-am intalnit in jumatate de ora. Ma asteptam sa fie diferit, mai rezervat, mai nu stiu…in schimb, cand m-a vazut, m-a luat pe sus si m-a imbratisat de mai aveam un pic si ramaneam fara aer.
-Stii, daca vrei sa ne mai intalnim vreodata, trebuie sa ma lasi sa respir, i-am spus eu pe un ton glumet laughing
Am mers la un suc. Am povestit. Azi era randul lui sa ma cunoasca. Mi-a pus cele mai banale intrebari, de la care este culoarea mea preferata, la ce meserie as vrea sa fac pe viitor. Am vorbit chiar f. mult si chiar nu ma asteptam sa fie atat de interesat despre viata mea.
Am mers apoi in parc, ne-am asezat pe o banca si m-a pupat usor pe buze.
-Asta inseamna ca suntem impreuna?, ma intreaba el.
-Nu, asta inseamna ca avem o aventura de cateva zile, nimic mai mult.
-Stii si tu ca nu ai dreptate.
-Adica?
-Adica tu nu cauti aventuri, chiar mi-ai spus ca vrei o relatie serioasa. Deci te contrazici singura.
M-a sarutat o data, de doua ori, de trei ori.laughing Apoi am mers impreuna spre circ pentru ca aveau din nou spectacol. In timp ce ma saruta din nou, am auzit un ras in spatele meu. Era acea fata f frumoasa pe care o mai intalnisem si ieri.
-Sa inteleg ca sunteti impreuna?, a intrebat ea.
-Da, asta sa intelegi.
-Pai felicitari si numai bine!
-Multumim, am spus eu putin timida.
Dupa ce si-a terminat numarul, a venit la mine si mi-a zis ca ma conduce acasa.
-Vrei sa scapi de mine?
-Normal ca nu, doar ca in seara asta avem repetitii. Au fost unele greseli, asa ca noaptea asta va fi una lunga.
M-a condus din nou. m-a sarutat lung apoi a inceput sa rada.
-Stii ca am devenit dependent de buzele tale? Intotdeauna ziceam ca oamenii care sunt dependenti de ceva sunt slabi, si iata-ma.
-Atunci du-te, i-am spus eu. Si incearca sa nu intri in sevraj pana maine.
A inceput sa rada, m-a pupat pe frunte si a plecat.
-Te sun maine, a fost tot ce a mai zis…

Asta a fost acum cateva zile, restul vi-l povestesc daca sunteti interesatibig grin
Ce parere aveti?happy

17 răspunsuri:
| deniisu a răspuns:

Foarte furmosa poveste:Xvreu sa citesc si continuuareasmug

| ΔH a răspuns:

Frumos. happy
Felicitari!
Sa fiti fericiti impreuna.

| ruxi a răspuns:

E o poveste foarte frumoasa.parca din filme
esti o fata deosebita si el la fel.
parerea mea e ca el e genul de baiat cu care trebuie sa ai mare grija ce vorbesti si sa nu-l minti.in care poti avea incredere
vreau sa vad continoarea.

| TeQui a răspuns:

E cea mai frumoasa si amuzanta poveste pe care am citit-o! bvbv! sper ca relatia voastra sa dureze @! si sa fii fericita

| rox13yy a răspuns:

Dragutza povestea ta, eu te-am mai sfatuit sh acum iti spun la fel:continua ca nu are ce sa se intample, decat sa regreti ca n-ai facut mai bine regreta ca ai facut

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Parca e o parte rupta din filme, super de tine, nu toata lumea are norocul asta si, daca nu te superi, imi povestesti si restul? laughing

| mistikk a răspuns:

Asta e doar inceputul. daca va impacati dupa prima cearta.atunci cred ca o sa fie bine.succes in relatia voastrawinking

| MajorAsshole a răspuns:

Sunteti impreuna laughing rolling on the floor

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Ce poveste lunga! as citi-o da' e prea tarziu si ma apuca dimineata big grin

| RS4 a răspuns:

Inceputul relatie suna bine! sa speram ca va fi una de lunga durata si fericita! bafta! felicitari pentru ca ai avut curajul sa-l suni (sa faci tu un prim pas), altfel posibil sa nu se fi intamplat niciodata asta! pa pa!

| Chellu a răspuns:

Hmmm...fain de tinewinking mai pvesteste ca nu ma terminlaughing

| Gabriel1 a răspuns:

Parere despre ce?

| Piticaaaaa a răspuns:

Superb.

| rolly3342 a răspuns:

E circar?

| smileKiller a răspuns:

FRUMOS! love struck dar din pacate n-o sa dureze mult sad. iti spun pentru ca am patit o chestie asemanatoare cu tine. dar sunt si altii happy

| Masteruuuz a răspuns:

Povesteste in continuare big grin dai batai! nu credeam ca o sa citesc asa de mult in dimineata asta laughing

| diiadiiana014 a răspuns:

Continuaa`. day dreaming As vrea si eu o astfel de intalnire. love struck