| Titel18 a întrebat:

Romania e saraca sau prost condusa?

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ambele...
Este saracita de proasta conducere pe care o avem!

| FemeiaPisică a răspuns:

România este săracă din punct de vedere economic. Iar, cei care ne conduc țara sunt cei mai mari idioți.
Au refuzat nemții care s-au oferit să reamenajeze zonele noastre turistice sub pretex că ''nu ne vindem țara'', dar au vândut multe terenuri agricole de la noi. Românii pleacă în vacanță în Bulgaria care este mult mai săracă și mai analfabetă decât țara noastră pentru zonele tursitice. Tot nemții au investit acolo, dar prima dată au venit cu oferta la noi. Ne scăpau de tonele de gunoaie de la ''prețioasele noastre zone turistice'' de care nu se ocupă nimeni. Câte locuri abandonate, mai ales cabane de lângă plaje care puteau să fie amenajate...

| Muwz a răspuns:

Este prost condusa, se si fura, iar asta a dus la saracie.

| T0T a răspuns:

E bine condusă, dar de cei din afară...Cât de sărăcie, oamenii sunt săraci, țara e încă bogată dar nu spre interesul populației majoritare din aceasta.

| Printesa10TM a răspuns:

Prost condusa.

| Printesa10TM a răspuns:

Si daca ar fi mai bine condusa, tot saraca ar fi.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Prost condusa.Se fura prea mult iar statul nu investeste bine resursele, asa ca de aceea Romania devine din ce in ce mai saraca.In ritmul asta, peste 30 sau 40 de ani o sa se aleaga praful de Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele.