| OoMPăLoOmPăGotSuspended a întrebat:

:-s Pana acu nu ma emotionam cand raspundeam dar din a 4-a am inceput sa tremur sa inghit in sec sa ma balbai sau sa ma inrosec/sa ma fac palida worried de ce am dintr-o data "trac" suntem mai multi in clasa si este o fata cu, care sunt intotdeauana in competitie cand vine vorba de inteligenta... si faptul ca se holbeaza la mine cand raspund ma speriu. Ce sa fac sa nu mai am "trac"? Dau fundita daca merge metoda

Răspuns Câştigător
| steluta_7203 a răspuns:

Sunt sigura ca esti cu mult mai inteligenta ca fata ceea, dar ea se uita la tine doar ca sa te sperie, Dar sa nu-ti fie frica.

Mai intii sa fii increzuta in tine. Si cind raspunzi nu te emotiona, si cind te ridici sa raspunzi nu te uita la fata aceea si nici la profesor uitete intr-un punct direct in care nu e nimeni. de exemplu (uitate la tabla sau la usa). Si fii sigura in tine asta te va ajuta...

BAFTA.

2 răspunsuri:
| roksy a răspuns:

invata f bine lectia stfel sti ce sa zic in caz ca te blochezi din cauza emo tiilor toata lumea le are e normal incerca sa te concentrezi pe ceea ce zici ca si cum esti numai u in cl nu te uita l colegi daca se uita la u si chestii de astea fi stapana pe ceea ce zici

| sweetgirl_3109 a răspuns:

Sunt fff sigura ca uh esti mult mai inteligenta decat ea... ea se holbeaza la tine ca sa te sperie jy ca sa iei note mici.deci no te mai uita la ea.ai incredere in tine poti reusi