| numesiprenume0 a întrebat:

Sa ai bani pe care sa ii cheltuiesti putin cate putin sau in sume mari intr-un timp scurt? Daca ii cheltuiesc intr-un timp scurt o sa imi pot achizitiona lucruri, cu care voi ramane, daca ii cheltuiesc cate putin ii voi folosi doar in anumite momente, in iesiri cu prietenii de exemplu... Asadar nu stiu ce sa fac, cheltuiesc tot sau tin pentru iesi, plimbari, lucruri neprevazute poate...
Ofer funda pentru cele mai bune argumente!

Răspuns Câştigător
| Codrinn69 a răspuns:

Fa-ti o balanta cumva, intra odata in banii aia si iti cumperi ceea ce ai nevoie, dar nu-i cheltui pe toti, mai pastreaza din ei si cheltuiesti cate putin pana cand iti vin din nou alti bani.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O lună fii mână spartă, alta fii econom și-ți iei ceva pentru tine (împaci capra și varza )

| sofisis a răspuns:

Cumpara-ti de sume mari doar daca ai strict nevoie. Pentru iesirile cu prietenii nu ai alte surse de venit?