| o fata care te iubeste :x a întrebat:

Sa incep cu inceputu, sunt mihaela am 14 ani iar mie imi place de un baiat care are 18 ani. nu prea vorbesc cu el doar cateodata pe mess mai intru eu pe el si fata in fata cateodata i mai zambesc. nu stiu cum sa ma fac remarcata sa ii arat cat de mult il iubesc sunt foarte timida.
va rog nu comentati doar niste sfaturi vreau atat. sad

Răspuns Câştigător
| Ina_8759 a răspuns:

Buna Mihaela! nici nu trebuie sa ii arati ca il iubesti de la inceput pentru ca baietii se sperie repedebig grinde asemenea lucruri.Nu prea ar fi bine nici sa ii spui ca il placi. Poti sa continui sa vorbesti cu el pe mess doar sa nu exagerezi nici sa nu fi prea insistenta.Fi draguta si naturala, convereseaza cu el despre hobby-urile voastre, despre fete si baieti si relatiile dintre tineri si daca va cunoasteti mai bine si da semne ca te place il poti invita in oras(asta daca aveti un grup de prieteni comuni)daca nu atunci poate la o plimbare happymult succes

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Sfaturi...ar trebui sa incerci macar sa lasi timidatea la o parte, macar cat de cat.sa ii spui intr-o zi ca ai vrea sa iesiti impreuna afara.sa va plimbati.si incearca sa ii spui intr-un moment de liniste cand sunteti numai voi 2 ca il placi si ca ai vrea ceva cu el, nu ai de pierdut daca incerci, in schimb ai avea de castigat daca si lui ii place de tine.mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il prinzi singur si spune-i-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l faci invidios! date la alt baiat, si daca te place, o sa te remarce, si iti va spune pana la urma daca simte la fel pentru tine! eu asa am facut! si daca nu merge, fa-ti curaj, si spune-i! nu-i nici o rusine sa iubesti pe cineva! SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iubesc la fel ai putea sa-ii spui in fata ca il iubesti si sa-l intrebi daca si el te iubeste

| sweetgirl9 a răspuns:

Asta nue iubire... e mai mult o atractie :-J am patit si eu am fost total orbita si nu e bine, priveste realist daca el chiar sar uita la tine sau chestii de genu nu te arunca in vant dupa oricarewinking