| George1510 a întrebat:

Sa incep cu inceputul...Nu demult m-am imprietenit cu o fata, pe care o stiam din vedere de mai mult timp. Intre timp ne-am dat seama ca ne placem reciproc. Mi-a spus ca ma iubeste si o cred insa nu stiu ce sa fac. Ma simt atras de ea si sunt convins ca o pot iubi insa ea crede ca totul va fi perfect si ca va curge lapte. Este mai mica cu 3 ani decat mine (ea 17, eu 20) si imi e frica sa nu o ranesc, stiu ca insemn mult pentru ea si nu doresc sub nicio forma sa o supar... Dati-mi si mie un sfat. Va multumesc

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi cat mai natural, macar sa iti dai silinta sa fie bine, ceea ce pentru ea poate inseamna lapte si miere

| George1510 explică:

Lapte si miere vroiam sa spun

| Morrígu a răspuns:

Nu poate fi totul chiar lapte şi miere şi dacă este nu ţine mult, într-o relaţie, relaţia perfectă există puţin din toate dar rezistă mult acolo unde este iubire sinceră chiar şi micuţele certuri fac parte din " relaţia perfectă " asta o face puţin mai interesantă alfel te vei plictisi, şi când spun " certuri " nu mă refer la cele care îţi dai în cap. Dacă ea te place şi tu o placi eu spun să încerci.

Dacă nu rişti, nu câştigi!

| CoxOno a răspuns:

Fii tu insuti.
Totul va merge ca pe roate.

| AndreeaIII a răspuns:

Pai daca simti la fel pentru ea,ce mai astepti, esti mai mare deci tu trebuie sa iei atitudine, daca simti ca o iubesti spune-i, caci nu te va iubi la nesfarsit... fugi la ea si profita de situati, si nu conteaza ce varsta aveti atata tyimp cat va iubiti... Baftabig grin

| PestisorDeAur a răspuns:

Aici nu poti primi raspunsul din exterior ci din interior din inima, daca o iubesti cu adevarat si sti ca nu te vei desparti peste ani vei sta cu ea, daca stii ca relatia poate fi temporara mai bine o ranesti aici spunand ca nu esti pregatit pentru o relatie cu asa ardoare decat sa o ranesti de zeci de ori mai rau peste ani, iar atunci te va urî cu adevart.