| anonimAcMilan a întrebat:

Sa trec direct la subiect.
Am mers azi la fotbal cu prietenii mei. Toate si frumoase pana vin niste "adoloescenti", unii needucati in gasca. De cand au venit ei ala nu era fotbal. Un prieten de-al meu s-a "accidentat" si l-a injurat pe unul dintre ei. Cand am plecat, au venit toti dupa noi si au inventat ca i-am injurat pe toti, nu pe unul. Ne-au imbrancit destul. Apoi am aflat ca un fost "coleg" care era in gasca cu ei le-ar fi spus sa ne bata fiindca aveam probleme cu el de cand am fost colegi. Ne-am dus in alt parc si au venit dupa noi, cu motive de amenintare. Daca nu erau cativa adulti ne-o luam grav ca erau si baieti de liceu.

Dati-mi un sfat ca nu stiu ce sa fac. Nu-s deloc "smecher" ca ei, dar parintii mei au destule cunostinte, dar totusi am 14 ani si nu vreau sa ma fac de ras + ca mama mea stie cu cine am de-a face...(Il stie pe fostul meu coleg, care a ramas de 2 ori repetent), si s-ar putea sa ma duca la tara, sau sa nu ma lase in zona aia.

Sper ca nu m-am facut de ras. Eu sunt baiatul din zona celor mai timizi
Cel mai mare de-acolo mi-a zis ca daca nu eram eu cu bun simt ne bateau.

P. S.: Daca am postat in aria gresita, va rog mutati, nu stergeti. Orice sfat e bine venit.

Răspuns Câştigător
| ATD4guitar a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar si eu am avut parte de "smecherasi" prin cartier.Cel mai bine e sa-i eviti si daca vor sa joace fotbal acolo unde jucati voi deja...pai na cam trebuie sa plecati.Gasiti-va un alt loc de petrecut timpul. Daca va prind mai bine va cereti scuze(chiar daca nu merita), iar daca va provoaca nu reactionati ca s-ar putea sa v-o luati.In timp daca nu socializati cu ei va vor lasa in pace.Asa era pe la mine prin cartier.Succes!

4 răspunsuri:
| PufarinaXD a răspuns:

Mai chiar am avut si noi probleme la scoala aprox la fel, noi am apelat la diriga si ea a sunat la politia de proximitate care frecventeaza des zona, trebuie sa vorbesti cu parintii, iar ion cel mai rau caz, iti chemi pe cei mai tari din cartier sa-i bata pe aia

| rater1994 a răspuns:

Mai Omule nu-s chiar nai ce sa faci icnearca sa vorbesti cu sa-ti ceri scuze chiar daca n-ar fi vina ta dar incearca sa vb frumos cu el si cere-ti scuze fa cumva sa te impaci cu ei ca asa nu vei reusi mai nimica daca ai id lu ila desi nu prea cred inecarca sal calmezi putin si vb cu el chiar daca esti timid si eu sunt destul dar cand patesc asa ceva icnerc sa vb cu ei si sa nu ne incaieram unu cu altu Sper ca te-am ajutat

| MMadalina a răspuns:

Nu stiu daca eu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, insa iti pot spune ca ar fi bine sa ii eviti pe cat posibil si sa ii ignori pe acei baieti.

O seara buna!

| anonimAcMilan explică:

Eu n-am oameni smecheri in cartier.