| dulc3'maria a întrebat:

Sa va povestesc ce am patit azi'noaptebig grin
Ieri am mancat mai toata ziua dulciuri de nervi ca nu mai vroiam sa tin regim am vazut ca nu mai trebuie sa slabesc si m-am pus pe mancat cred ca de nebuna nu stiu ce vroiam sa fac cred ca vroiam sa pun inapoi ce am slabitlaughing
Acum partea 'sad' sad m-am trezit pe la 4 noaptea si tremuram aveam mainele reci nu le mai simteam si respiram greu rau, m-am ridicat din pat si i'am spus mamei ca imi este rau am dat fuga in baie sa vomit si a venit m'a tinut de frunte si am incercat sa vomit insa nu pot ma inec intr-una in timp ce incerc sa vomit nu iese nimiccryingMama s-a speriat credea ca morstraight faceDe ce naiba nu pot sa vomit cand imi este rau? Mi'e frica ca o sa imi mai fie altadata rau si ma inec ca nu pot sa dau afara delocsadO fii de la faptul ca imi este foarte frica atunci cand mi'e rau de partea asta nasoala cu vomitatul? Adica sincer.atunci cand imi este rau incep sa imi tremure picioarele si nu mai mi le simt imi e o frica de simt ca lesincryingCe sa fac? Help

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Faza cu nu pot sa vomit nu e ceva grav, nici eu nu pot vomita, ori ce as face nu pot, partea rea este ca din acest motiv raul imi trece mult mai greu.Nu ai ce face daca asa esti tu.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca tot te-ai hotarat sa tii un regim, de ce ai facut acel exces de dulciuri. Mi se pare normal ca ai avut o astfel de stare... dulciurile ti-au crescut glicemia, stomacul a fost "burdusit" cu lucruri mai putin sanatoase...SI UITE ASA, TI S-A FACUT RAU. Daca vomitai, reuseai sa te linistesti, asa, starea de rau a persistat si cred ca ai intrat si in panica ca vei vomitai, lucru care-ti displace.
Parerea mea este sa nu mai repeti experienta. Daca vrei sa te mentii in forma, nu fa excese culinare de nici un fel. N-ai reusit decat sa te chinui, si mai rau, s-o sperii si pe mama ta, dar cel mai rau era daca faceai o indigestie serioasa.

| mircea a răspuns:

Uite asa descoperi ca daca faci numai ce simti ca vrei, fara o analiza reala, in care, scuza-ma, utilizezi si materia cenusie, ai numai de suferit. Dualitatea fiintei umane presupune utilizarea brumei de instincte si "porniri" ca motiv de analiza in forul de decizie, care este Domnul Creier. Acesta, dupa ce este pus sa analizeze si sa compare posibilitatile, iti va sugera ce este de facut. In acest fel, vei sti in permanenta ce se intampla cu tine si ce trebuie facut ca sa-ti fie bine. Da, stiu ca suna insinuant-peiorativ. Cant am devenit user pe acest site, am decis sa spun ceea ce cred ca ajuta, nu ceea ce face numai placere, auzului, sau vazului... Ceea ce ai facut tu se numeste exces de dulciuri nesabuite. Si totusi, crezi ca ele sunt de vina pentru suferinta ta?

| Fury a răspuns:

La partea cu vomitatul nu stiu ce sa zic insa daca nu poti tine un regim, mananca ca de obicei dar compenseaza cu cat mai multe exercitii fizice. infometarea, dietele, regimul nu sunt o alternativa prea buna caci dupa ce il/o termini pui la loc ce ai dat jos dar daca faci exercitii dai jos ce manaci si vei avea si muschi fermi si tonifiati. cauta pe youtube exercitii de-astea, sau pe google. Succes

| pacman a răspuns:

Baga 2 degete pe gat cand ti-e rau big grin!