| Briana_2971 a întrebat:

Sa va povestesc pe scurt. Acum trei ani am avut o relatie de un an jumate cu un baiat. in acesti 3 ani ani de cand suntem despartiti fiacare a avut relatia lui. intre timp tipul a intrat la puscarie... eu inca il mai iubesc si ma mai gandesc la el. Acum cateva luni s-a despartit de prietena lui cu care a stat 2 ani de zile bine inteles 1 an jumate el a fost in puscarie. de vreo doua saptamani ma suna, vorbesc cu el la telefon imi spune ca ma iubeste si ca mereu s-a gandit la mine in tot acest timp, el vrea sa continuam relatia dar eu nu sunt prea sigura el fiind in puscarie nici nu stiu ce ganduri are in 3 ani de zile te schimbi total. Ce pot sa fac? Sa-l cred? Ma suna doar din lipsa de ocupatie? Nu pot sa-mi dau seama. Mentionez din nou il iubesc foarte mult, dati-mi un sfat va rog!

3 răspunsuri:
| MiHaI a răspuns:

Oamenii in puscarie se schimba poate chiar te iubeste incearca sa vezi

| đ a răspuns:

Asculta-ti inima! eu spun sa il intrebi pe el chestiile astea. este adevarat faptul ca in 3 ani se pot intampla foarte multe. vremurile se schimba, oamenii la fel. depinde si de cat va mai sta el in puscarie, pentru ce a intrat, ce consecinte va suferi dupa si, bineinteles, de ce v-ati despartit. nu stiu cum sta treaba. oricum daca il iubesti si te iubeste (zice el) de ce nu? bineinteles, nu iti spun sa te arunci cu capul inainte in relatie... discuta cu el, pune-i intrebarile pe care le-ai pus aici si incearca sa aflii cum gandeste. bazeaza-te pe cum il cunosti tu in legatura cu asta. stii proverbu ala stupid "lupul isi schimba parul dar naravul ba"? in cazul tau, sa speram ca e adevarat. multa bafta!

| Briana_2971 explică:

L-am intrebat si pe el. Imi spune ca ma iubeste foarte mult, nu stiu ce sa cred. In trecut m-a facut foarte mult sa sufar, e imposibil sa mai tina la mine. sunt multe chestii care imi zice si ma indoiesc de el. Poate sa fie o joaca de a lui, sa vorbeasca cu mine doar pentru a trece timpu probabil acolo e plictisit, cine dumnezeu stie. O sa continui sa vorbesc cu el si o sa incerc sa nu pun prea mult suflet sa nu patesc ce am patit in trecut, asta e! multumesc.