| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca mergeti la o petrecere/club/nunta. Ce ati alege sa faceti:
1.Sa pareti tipul acela "cool" care sta doar la masa, nu danseaza (deoarece se teme sa fie judecat de ceilalti).
2.Va distrati cum vreti voi(beti, dansati etc.), fara ai baga in seama pe ceilalti care va judeca.

Va rog sa raspundeti cat mai sincer si sa va motivati raspunsul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea intotdeauna o sa te judece, chiar si daca nu faci nimic.Trebuie sa faci ce simti, si sa incerci sa nu-i bagi in seama.

| RagnarokR a răspuns:

Sa ma distrez, dar fara sa beau de sa mi se 'rupa filmu'. sa ma simt bine, nu sa ma comport precum un om nestavilit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu este deloc cool daca ramai singurel la masa doar sa nu fii judecat.

in principiu faci si tu ce face majoritatea

| Deaad a răspuns:

Fac ce vreau eu.
Daca vreau sa stau la masa si sa nu fac nimic, asta nu inseamna ca stau acolo pentru a nu fi judecat de altii.Ce treaba au ei cu mine si eu cu ei?
Si nu suport deloc cuvantul "cool".Nu stau la masa ca sa fiu "cool". Stau la masa ca-s obosit, ca nu am chef s.a.m.d.
Daca vreau sa ma distrez, ma imbat.
Si de dansat...pff....Cred ca nici de-s beat nu dansez.

| Andreea19Alina a răspuns:

Deci, raspunsul ar fi undeva intre cele doua optiuni mentionate de tine. Am intalnit baieti care nu au dansat nici macar o data la acea petrecere, au stat singuri la masa si au baut toata noapte wiskey...sincer, i-am urat putin, avand in vedere ca eram n fete care nu aveau partener si chiar daca au insistat altii pe langa ei cu ideea de a ne invita la dans, ei ne-au refuzat direct. Macar din politete, poti sa participi la cateva dansuri. De ce te-ai mai duce la o petrecere/nunta, daca ai sta retras si nu ai face nimic?! In al doilea rand, am vazut persoane care, la scurt timp dupa inceperea petrecerii, ei terminau toate sticlele de bautura de pe masa si isi comandau altele, apoi, la dans nu mai ajungeau decat sa "mature podeaua". Personal, mi se pare dezgustator ca o persoana sa se de-a in spectacol astfel si ea nu atrage decat dispretul celorlalti. Prin urmare, petrecerile/nuntile, sunt facute pentru ca toti sa danseze si sa se simta si, daca totul se desfasoara in limita bunului simt, atunci nici cei din jur nu te vor judeca, dupa cum mentionasei tu.