| Anonim00089 a întrebat:

Sal am vazut ca la unele licee se intra la profil economic cu medie mare iar la alte licee se intra cu medie mai mici la acelasi profil (economic), de exemplu la un liceu se intra cu 8, 46 iar la altu cu 5, 17, care e diferenta,as vrea sa merg la econimic, am auzit ca trebuie matematica, daca merg la un liceu mai slab se invata mai usor, eu nu ma descurc mai deloc la matematica, va rog sfatuiti-ma sad, dau funda celui ce raspunde

1 răspuns:
| iDangerous a răspuns:

Dacă media de intrare este mai mică nu înseamană neapărat că liceul este slab. Întradevăr profesorii nu îşi d'au acelaşi interes când ştiu că elevii nu vin cu, chef de învăţat. De învăţat înveţi aceleaşi noţiuni indiferent de liceu, depinde de tine cât de mult vrei să rămâi cu ceva din liceul ăla. Dacă nu te descurci la matematică încearcă să faci meditaţii sau roagă colegi mai pricepuţi să îţi explice măcar lucruri esenţiale.