| rapp2020 a întrebat:

Sal cum as putea s-o fac pe iubita mea sa se lase de fumat?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca nu ea nu e de acord, va fi cam greu sa o convingi. Poate, poti incerca sa descarci diferite aplicatii si informatii de pe internet despre efectele fumatului si sa i le prezinti. Daca este preocupata de corpul ei, si o fata inteligenta va intelege tot raul pe care i-l face fumatul si va incerca macar sa se lase. La urma urmei, e spre binele ei!
O zi buna!happy

2 răspunsuri:
| Lisadream a răspuns:

Nu prea ai cum, trebuie ea sa isi doreasca asta. Mi se pare naspa ca fata sa fumeze si baiatul nu. spune-i ca nu iti place gustul de tutun de pe buzele ei.

| Nolkyz a răspuns:

Nu ai cum sa o faci sa se lase de fumat... asta trebuie sa isi doreasca ea, pentru ca daca nu vrea, iti racesti gura degeaba.
ar fi o posibilitate... sa te apuci si tu laughing glumesc. ai putea sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca te deranjeaza, si sa nu mai fumeze cand sta cu tine.