| JustMeAndMyLife a întrebat:

SAL! Eu sunt noua in regiunea TPU! Am o intrebare. vreau cat mai multi prieteni. cum fac? FUNDA(daca o sa stiu cu se pune)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Din cate am inteles din intrebarea ta, vrei sa ai mai multe persoane in lista ta de prieteni si cum sa le bagi? Daca da, pai e foarte simplu:), daca vrei sa bagi un utilizator la prieteni dai click pe poza de la profil [cand iti raspude de exemplu, o sa vezi ca are o poza sau nu doar numele lui] dai click pe nume sau pe poza si iti va aparea profilul persoanei respective. Si, scrie acolo jos "adauga acest utilizator ca prieten" [sau ceva de genu] ei, si da-i pe acea caseta si iti va scrie "cererea de prietenie a fost trimisa". Iar cand utilizatorul respectiv va reintra pe TPU. daca va vrea, iti va da accept:).
Apropo, cand te mai baga un utilizator la prieteni, apare la sectiunea "prieteni" de pe acel spatiu din stanga unde scrie si "vizualizare profil, editare date logare, editare profil, mesaje, intrebarile mele, raspunsurile mele, intrebari favorite" dai click pe prieteni si o sa-ti apara acel utilizator si in dreptul lui scrie "accepta, respinge [sau ceva de genu]. Daca vrei sa-l bagi, da-i accept, daca nu, respinge. Iar funda ese acel "obiect" portocaliu din dreptul raspunsului/raspunsurilor primit/primite iar aceea este acordata raspunsului care te-a multumit cel mai mult. Pur si simplu dai click pe ea [stanga] si te intreaba "esti sigur ca vrei sa alegi raspuns castigator?" si daca vrei da, daca nu, nu. Sper ca te-am ajutat!:) Daca mai ei vreo nelamurire referitoare la TPU. nu ezita sa ma intrebi. Acum, in caz de nu stii o sa-ti zic si cum se da un mesaj pe privat:
Tot la profilul persoanei careia vrei sa ii trimiti mesaj, vei vedea sub adauga prieten, trimite un mesaj iar acolo la subiectul mesajului poti sa scrii de exemplu buna nu trebuie neaparat sa scrii despre ce va fi vorba in mesaj;)). O zi frumoasa!
P.S. Citit asta va rog!:) http://www.tpu.ro/......espectuos/
Multumesc mult daca ati avut rabdare sa cititi!:) HAide, sa facem TPU. un loc mai bun pentru toti!

3 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Pai,vizualizeaza profilurile la niste membri si apasa daca il vrei ca prieten pe butonul,, Adauga prieten''. Funda este medalia portocalie pe care scrie,, Alege raspuns castigator''si o dai celui mai bun raspuns. Sper ca te-am ajutat.

| Anita20Peace a răspuns:

Dai click pe user-ul respectiv dupa care ti se va schimba pagina si o sa vezi ca ai doua rubrici cu "trimite un mesaj" sau "adauga ca prieten". PS.In dreptul raspunsului apare:,, declara raspunsul castigator", accesezi iar apoi dai click pe,, ok". Succes!

| niky222 a răspuns:

Trebuie sa-i intrebi daca vreau sa fie prietenii tai