| anonim_4396 a întrebat:

Sal sunt curios de ce acum pe regim asta fete si baieti se indragostesc de mici.ca tare cred ca in viitoru se vor indragosti de la un an sau o luna de cand se naste vreau si ma refer la baieti si fete care se indragostesc de mici ce simt sau ce e pentru ei iubirea ce inseamna

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Daca nu poti sa vezi de ce ai o problema cu perceperea realitatii.Parerea mea.
Tocmai am vazut o intrebare la care ai dat un raspuns in care scriai ca toti ar trebui sa fie ca noi, cei de pe TPU adica buni si sa ajute in loc sa critice(despre asta era intrebarea). Sper ca intelegi ce vreau sa spun.

Prin comportamentul lor mizerabil (cu sau fara intentie) oamenii de langa ei ii imping pe copii sa se duca spre persoanele care ii inteleg mai bine : alti copii.Simtindu-se bine langa x, z persoana incepe sa tina la x indiferent de varsta, iar afirmatiile ca cea facuta de tine reprezinta o jignire si ii incurajati si mai tare.
Si daca este celalalt caz in care lui x ii place cum arata si cum se comporta y e chestie de natura. Daca incerci poti sa crezi ca o persoana pe care o consideri urata este frumoasa si invers? Nu cred.
Exprimarea afectiunii, indiferent de cat de solida este aceasta nu este prezenta doar la om, dar omu' e singura specie atat de idioata incat sa creada ca doar anumiti oameni pot avea x sentiment pentru ca asa crede x si x ii transmite ideea cretina lui y si tot asa.

| GYGYLATINO a răspuns (pentru Wehrmacht):

Da asa e ai mare dreptate eu am pus aceasta intrebare ca noi ar trebui sa indreptam copii pe o cale mai buna nu sa se indragostesc de la 10 14 ani e prea mici o avea ei un sentiment de ceva in suflet dar si majoritatea din noi chiar daca suntem mai mari eram si noi aveam acest sentiment ciudat de iubire adica niste fluturasi in stomac pentru o persoana si nu vreau ca ei sa treaca prin ce am trecut si noi vreau ca prin aceasta intrebare copii sa inteleaga ca pana la 18 ani nu au voie sa iubeasca doar amici pot fi si in viitorul vor fi majori si o sa poata sa faca ce ii indeamna inima eu unu am 21 de ani si imi doresc o fata dar n-am si nu ma grabesc viata merge inainte si candva fiecare din noi o sa aiba o viata frumoasa si buna si ca copii mici ce se indragostesc devreme nu vreau sa se indragosteasca findca s-ar putea sa sufere

| Wehrmacht a răspuns (pentru GYGYLATINO):

Fiecare isi alege propria cale. Daca incerci sa-l "indrepti" el o sa inteleaga altceva : ca tu esti impotriva lui pana la capat.Nu-i dauneaza cu nimic acele sentimente, ii dauneaza sa-i spui ca nu stie ce simte si ca el nu are dreptate.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stiu ce inseamna relatia serioasa la varstele astea, e o noua metoda de a se juca in viata lor.