| XxZer0xX a întrebat:

Sal TPU.

Am 13 ani si m-am apucat de sala cam de 1 luna.
Fac exerciti la sol si cu gantere lateral, in fata si inca cumva, exact cum mi-a spus antrenorul, e posibil sa raman scund? oricum stiu ca mai m-am inaltat putin decat m-am apucat de sala dar poate pot raman scund?
voi ce ziceti?
Fundulica!

1 răspuns:
| romexus a răspuns:

Orice antrenor al unei sali de sport, mai ales acolo unde se plateste, este interesat sa-si castige salariul din cauza caruia vine la munca si te invata pe tine ce si cum, in loc sa te trimita acasa pentru inca vreo 2 sau 3 ani pana cand corpul tau se defineste mai mult.La varsta pe care o ai, alergatul, mersul pe bicicleta si eventual niste gantere de max 3kg cred ca ar fi suficient pentru o dezvoltare armonioasa.Eu iti recomand sa schimbi sala de forta cu un bazin de inot unde cu siguranta nu vei ramane scund.