| jockercata a întrebat:

Sal TPU am 13 ani si m-am luat o doza de bere ciuc cu lamaie care are doar 1, 9% alcool daca beau toata doza o sa imi fie rau din cauza alcoolului?

5 răspunsuri:
| ellamirella a răspuns:

Nu o sa iti fie rau de la o doza de bere, pe care nici nu o poti numi asa fiindca seamana mai mult cu limonada. Problema e sa nu te inveti si sa incerci si altceva mai tare.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Chestia aia nu-i bere, e limonadă.
Are mult prea puţin alcool.
Poţi s-o bei liniştit/ă.

| Marius998 a răspuns:

Eu am 12 ani si am baut o doza de aia.
Nu iti face rau e peste 60%limonada si numai vreo 30% bere deci o boti bea fara probleme 1 pe zi dar daca bei 2 sau mui multe probabil o sa iti fie rau dar daca o sa te obisnuiesti cu 1 pe zi probabil o sa poti bea si 2...

Funda?

| Stein a răspuns:

O sa iti vina rau de la lamaia aia din bere, ia.ti o bere normalalaughing

| leexxu a răspuns:

Hei buna...acum 2 saptamani cand am implinit 13 ani am baut bere cu lamaie cu 4% alcool...nu am patit nimic este chiar foarte buna bea cu incredere