| GroparuVesel a întrebat:

Sal TPU.Am mare nevoie de ajutor! Imi merg jocurile greu(cu lag screen) si nu stiu care e cauza.Am procesor Intel Celeron 2.53 Gb, placa video Intel G41 Express Chipset(256mb),1 GB RAM si as vrea sa stiu cum pot sa fac sa imi mearga mai repede.Va rog ajutor si fara programele: tuneUp,advanced system care/optimizer, game booster.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HεεЌεЯε a răspuns:

Mai fa-ti ceva la el..la placa video si Ramu..ca sunt praf..eu am placa video Nvidia Geforce GT 220 cu 1, 5 GB ..si 2 GB ram..si merg ceva jocui : Medal of honor, borderlands 2 si 1, si multe altele bune,,

| VirtualEinstein a răspuns:

In primul rand ai procesor Single Core de 2.54 Ghz nu GB. In al doilea rand ai placa video integrata. Configuratia asta e pentru office, nu pentru gaming

| GroparuVesel explică (pentru VirtualEinstein):

Si ce imi trebuie pentru gaming?

| VirtualEinstein a răspuns (pentru GroparuVesel):

O placa video de minim 512 mb, si minim 2 GB RAM

| GroparuVesel explică (pentru VirtualEinstein):

Deci procesorul este bunicel?