| MorenytaShuttUp a întrebat:

Mai am si eu inca o intrebare. Cum pot scapa de anturaj? M-am bagat in anturaj cu niste baieti mai vagabonti, la inceput a fost totul ok, dar usor usor ei au inceput sa se poarte urat cu mine si cu o prietena de-a mea. Ne obliga sa nu ne ducem la ore sa stam cu ei, sa ne combinam cu ei ca daca nu ne ia cu japca, de banii care ii aveam sa cumparam bautura si tigari, mi-a luat chiar si un tel, altu mi la spart ca raspunsesem la el cand eram cu ei. Nu ne lasa sa stam cu altii baietii decat cu ei, ne amentinta ca ne bate daca nu facem ce zic ei. Am inceput sa nu le mai raspund si sa-i evit dar mi-a dat sms si a zis ca daca nu vorbesc cu ei ma ia cu japca ma bate ma sechestreaza si tot asa. Nu stiu ce sa fac, ca din cauza lor era sa fiu si exmatriculata (prea multe absente). Cu politia nu merge, ca i-am amenintat cu politia si nu ii intereseaza (unul din ei e iesit de 6 luni de la puscarie si face ce vrea). Am spus si la scoala la profesori, nu are nimeni ce sa le faca, adevaru e ca baietii sunt smecherii in oras si nu e asa usor. Parintilor nu le pot spune, mi-`au spus de la inceput sa nu ma bag in card cu mafia ca ma bate si pe mine si pe ei. Tin sa mentionez ca ei fac parte dintr-un clan care fura, se drogheaza, duce femei la produs). E grava situtia, va rog ajutati-ma. crying

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Salut! Uite, oricat de greu ti-ar fi trebuie obligatoriu sa vorbesti cu parintii sau daca e mai intelegatoare, vorbeste cu mama. E grava situatia asa ca spune-le cat mai repede!winking
Si bineinteles sa chemi politia sau sa te duci sa depui o plangere. Doar asa vei scapa intr-un fel de ei!
Si cand o sa scapi ai grija ce prieteni iti mai faci! Nu uita, oricat ti-ar fi de greu spune-le parintilor, apoi rezolva cu politiawinking
Bafta!

3 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Chiar daca ti au spus ca nu merge cu politia, trebuie sa depui cat mai repede o deplangere pe numele lor

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ocoleste-i, du-te la biserica

| scary7 a răspuns:

Iti meriti soarta tiau placut bagabontii, smecherii, baietasii de cartier
Cand erai cu ei in club era fain, lumea te cunostea... era viata