| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Peste 8 zile este ziua mea de nastere si nu stiu daca sa duc bomboane la scoala. Sunt foarte foarte emotiv si timid si nu stiu daca as putea sa ma duc in fata clasei sa imi cante toti colegii nu stiu ce sa fac?

3 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Păi nu ești obligat să duci bomboane la școală, de ziua ta. Dacă ești foarte emotiv, riști să te blochezi, să începi să plângi chiar, când îți vor canta 'La mulți ani', să te rușinezi și așa mai departe. Dacă vrei cu adevărat să duci, trebuie să-ți asumi chestiile ce se pot întâmpla, dacă nu îți dorești cu adevărat să faci acest lucru, NU îl face, vei fi mai liniștit așawinking.

| Claudia333 a răspuns:

Eu zic sa duci, pana la urma este ziua ta si intr-o zi tot trebuie s-o faci si mai bine incepi de acum. Daca afla colegii ca a fost ziua ta si nu ai adus bomboane te vei simti si mai prost cand iti vor striga. Mai bine du-le, cand iti canta priveste-i pe fiecare in parte zambind, toata lumea se blocheaza la momente de genul, bafta :*

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

In viata nu este bine sa fii emotiv.Infrunta-ti temerile si du-te cu bomboane.Bafta! La multi ani!