| mafka a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi despre cum pot fi mai puternika si increzuta in mine. Vreau sa zic ca nu pot sa ma despart de un tip pe care nu-l mai plac! Am incercat de nenumarate ori -nu pot! Va rog! HELP! Panglika si vot garantat!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Nikoleta! Totul depinde de tine draga mea, încrederea în sine este o capacitate care se formează pe parcursul evoluției unui individ. Chiar și medicii aplică speach-urile motivaționale și crede-mă funcționează. E vorba de a gândi pozitiv și constructiv. Repetă-ți în gând sunt puternică, voi reuși! Acum îmi vine în minte o carte Puterea magică a gândului scrisă de David Schwartz, pe care am încitit-o la inceputul anilor 2000. La început, am fost caustică, mi-am spus gândire tipic americană, dar până am ajuns la final mi-am dat seama că stă în puterea noastră să credem și să acționăm cu propriile noastre forțe și pe deasupra să ne mai și iasă. Cred că ar trebui să o lecturezi, are un text accesibil, aparent mici povestioare cu tâlc dar cartea trebuie citită și recitită pentru a putea înțelege mecanismul atât de simplu. E vorba de exerciții de voință care ne fac puternici și ne ajută să răzbatem. Fiecare are reușite și eșecuri însă important este să știm să ni le asumăm. Hai, puțin curaj, Nico, nu există nu pot ci nu vreau! Cât despre tipul de care vrei să te desparți, eu i-aș spune lucrul acesta și de față cu altcineva iar dacă insistă chiar l-aș ignora- dragoste cu de-a sila nu se poate. Bucură-te de ceea ce ai și zâmbește!

1 răspuns:
| NedelcuRemus a răspuns:

Iti spun fi tare! Ai incredere in tine si poti sa faci orice! Bafta si mult noroc!