| T3NeX a întrebat:

Sall all. Daca doresc sa imi cumpar RAMI tip DDR2 conteaza cumva frecventa pe care lucreaza? Si cyum pot afla pe ce frecventa/MHz/ lucreaza RAMI pe care ii am?

Răspuns Câştigător
| pick1990 a răspuns:

Cum intri in aida32, pe partea stanga, intra in computer, la DMI.De acolo du-te la Dispozitive de memorie, si o sa iti apara de exemplu DIMM0 si DIMM1.Intra la oricare din ele, si jos o sa iti apara Caracteristici memorie dispozitive. Uita-te la viteza, si aia e ceea ce cauti tuhappy

Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| pick1990 a răspuns:

Da. conteaza pe ce frecventa sunthappy Poti afla pe ce frecventa ii ai pe cei din calculator foarte simplu. In primul rand scrie pe ei, sau mai simplu dowloadeaza programul aida32

| T3NeX explică (pentru pick1990):

Da mi-am luat aida32 dar unde dau sa-mi arate frecventa la rami? ca am windows vista

| T3NeX explică (pentru pick1990):

Dar latenta conteaza?

| pick1990 a răspuns (pentru T3NeX):

Cum intri in aida32, pe partea stanga, intra in computer, la DMI.De acolo du-te la Dispozitive de memorie, si o sa iti apara de exemplu DIMM0 si DIMM1.Intra la oricare din ele, si jos o sa iti apara Caracteristici memorie dispozitive. Uita-te la viteza, si aia e ceea ce cauti tuhappy

Sper ca te-am ajutat

| condru a răspuns:

Da conteaza foarte mult
pentru c pot intra n conflict daca au frecventa diferita de cei care ii ai dea si atunci nu iti mai proneste deloc compu sau risti sa iti arzi ceva...