| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am 15 ani si as vrea sa imi fac piercing...
Nu la salon, as vrea acasa...
Stiti cumva cu ce ac as putea face?
Si de unde sa cumpar un piercing?
Pls un sfat va rog.
STIU LA CE RISCURI MA ASUM DACA ACUL NU E STERILIZAT!
Multumesc tongue

3 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Pai, si eu mi-am facut tot acasa, in buza.
deci, un ac de seringa sau un ac simplu, dar trebuie fiert si scaldat in alcool sanitar.
si ai nevoie de cineva care sa-ti faca gaura. eu am apelat la vecina laughing.
pai eu l-am cumparat de la magazin specializat in asa ceva, dar daca nu gasesti, pe net gasesti multe si ieftin...
p. s.: multa lume a zis ca nu e bine sa iti faci acasa, ca se poate infecta. ce pot sa iti spun, de 2 ori mi-am facut si nu am patit absolut nimic, nu doare deloc(poate putin, da' trebuie sa ai sange in tine laughing ) si nu s-a infectat deloc zona. acum, ce e mai important, cu igiena. in fiecare zi trebuie sa iti dai cu apa oxigenata, sa mananci cu atentie. da' ia stai o clipa. eu vb de pierce in buza. tu nu ai mentionat unde vrei sa iti pui pierce.
sper ca te-am ajutat. ti-am spus tot din experienta proprie. happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu ştiu pe unde vrei să îţi faci, da nu e recomandat acasă, nu din cauza acului sterilizat. Sunt şi alte pericole de care ar trebui să fii conştient...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am tot 15 si mi-am facut piercing in buric acasa, singura(deoarece cred ca i-as da peste mana celui care ar incerca sa ma"intepe"). Pierceul mi l-am cumparat dp net.si am folosit acul de la branula(gri).
P. S. nu ma asteptam sa fie atat de simplu!