| KillerWillBeBack a întrebat:

Sall! Am o colega enervanta. Anul acesta a venit o fata si am "incefcat-o" sa vad daca tine un secret. I-am spus ca am ciclu(dupa mine, cel mai secret al unei fete). Peste 1 luna, ma durea piciorul si nu am facut. Aceasta colega enervanta, a intrebat-o pe colega noua ce am. Si din greseala i-a zis "ca am ciclu". Si ea "inteligenta"in 5 minute a spus la 3 fete. M-am suparat pe ea foarte tare pentru. ca nu a stiut sa pastreze taina. I-am spus ca a fost o incercare.
Spuneti voi dupa mintea voastra, ce sa fac cu colega asta enervanta? Am incercat sa o ignor, m-a spus dirigintei ca nu o bag in seama...Mentionez ca este o pitica, slaba si tocilara! Mereu a incercat sa fim prietene, eu fiind mai populara si mai apreciata de colegi fata de ea.

Răspuns Câştigător
| MonsterBunny a răspuns:

Depinde ce fel de fata e. Exista ''tocilare'' care pot sa se dovedeasca ca fiind niste prieteni adevarati si unele care sunt atat de enervante si spun orice si se baga in treaba tuturor. Probabil ca i-a scapat sau nu era sigura ca este un secret. Dar daca a recurs pana la urma si spunandu-te pe diriginta e posibil ca de la tine sa vrea doar popularitate dar cine stie...''tocilarele'' aste sunt pline de surprize:-)

3 răspunsuri:
| lulugabi a răspuns:

Amm si eu o colega asa a fost din cls I pana in a III-a si apoi a plecat si acumm in a VI-a a venit iar la noi in clasa si a pus-o diriga cu mine in banca si vaza e ca ea e rea cu toti dupa ce ca nimeni nu o suporta si isi bate joc de ea mai e si rea a venit la noi in clasa sa fie aroganta si...eu sunt prietena cu toti si nimeni nu zice nimic de mine si ea se ofiticaa ca eu am multi prieteni si ea una grasa si o oaie in cap. Si se mai ofitica ca ei ii atarna suncile si mie nu e cea mai enervanta fetita pe care am intalnito.Incerc sa o evit dar nu pot daca stau si cu ea in banca si can o mai si vad imi vine sa ma arunc e la geam:@

| irinel_8773 a răspuns:

Nu cred ca nervii sau ura este cea mai buna solutie, dupa mine trebuie sa o accepti asa cum este si sa te obisnuiesti caracterului ei.
Da-i tu un exemplu pozitiv in cazul acesta happy o zi buna.