| cipicu92 a întrebat:

Sall am o nelamurire si o dilema in acelasi timp. Sunt in clasa a XI-a si imi place de o colega de clasa inca din clasa a IX-a. Ea este putin mai retrasa, putin mai mult chiar, adica trebuie sa insisti de multe ori cu intrebarea "ce faci" pana sa primesti un raspuns. A avut prieten vreun an si ceva si in momentele alea ma consolam singur zicandu-mi: "ehhh se desparte de el si dupa incerc o abordare". Acum nu mai are prieten, dar totusi nu stiu cum sa incep si ce subiecte comune de discutii sa gasesc in asa fel incat sa se poata lega o conversatie ceva mai lunga. Ma gandeam sa apelez la vreo fata cu care se intelege ea bine, dar mi-e frica de esec si dupa sanu ajung de rasul altora. Daca aveti vreo idee va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| hanayonna a răspuns:

Pai o conversatie e usor de legat din moment ce sunteti in aceeasi clasa poti incepe prin ai spune buna ce faci dupa o intrebi de o tema sau ceva si de acolo poti devia pe la discuti despre profi colegi etc....iti spun asta din experientalaughingBafta