| anonim_4396 a întrebat:

Sall, am o problema serioasa. vreau sa ma mut in alta scoala dar...nu pot parca vreau parca nu, pn aici am citiva prieteni in clasa ftt buni care ma ajuta mereu unde nu stiu si + daca ma duc pai la scoala ceia nu cunosc pe nimeni si nu stiutiu ce fel e colectivul. parca n-am incredere in mine asa vad dupa comportamentul meu ca depind de prieteni la o problema de la scoala... nu stiu ce sa fac serios. ajutati-ma pls.

2 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Stiu in ce stare te simti cumva si eu am fost asa dar sa nu te superi faptul ca multe le faci cu prietenii ramai acolo daca simti car fi mai bine ramai acolo in scoala aia nu te muta ca dupa aia o sa ai regrete si no sa fie prea placut din propie experienta vorbesc.

| ciocolata_6994 a răspuns:

La mine aceeasi problema, numai acum inteleg cit e de greu sa iai o decizie serioasa in viata mea, e foarte greu, vreau sa intorc timpul cind altii luau decizia pentru mine, atunci cind eu nici nu ma gindeam ce si cum va urma!
eu nici nu stiutiu ce sfat sa-ti dau, fiindca eu tot am depus acum documentele in alta skoala...si ma simt foarte stresata de faptul cum va fi acolo, dar eu ma duc impreuna cu o prietena in aceeashi clasa, astfel la mine e putin mai usor! incearca deci sati gasestivreun prieten de acolo, sau propune-i la vreun prieten din scoala ta sa plece impreuna cu tine!
eu sper sa fie totul bine!
vedem in septembrie, am sati scriu numaidecit cum totul sa petrekut.