| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Am o problema: sunt prea posesiva. Azi m-am certat cu prietena mea din cauza ca eram geloasa ca sta cu o fata pe care eu nu o suport. Mi-a zis niste chestii destul de naspa si nu stiu daca ne vom mai impaca. Cum sa fac sa nu mai fiu asa posesiva?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mai lasa sa treaca. vreo 3 zile si dupa o sa se linisteasca si ea,apoi incearca sa vorbesti cu ea,sunt sigur ca ea a zis chestiile alea naspa doar de suparare, atat.
Nu trebuie sa fi geloasa doar fiindca umbla si cu alte prietene, nu ai tu dreptul sa ii spui ei cu cine se poate vedea si cu cine nu, data viitoare sa nu mai faci asa ceva pentru ca persoana respectiva o sa fie deranjata si se va supara, exact cum s-a intamplat acum cu prietena ta.
Asteapta.sa treaca vreo 3 zile dupa care o suni sa mergeti sa vorbiti, sa va cereti scuze reciproc si gata.
Daca. zici tu ca nu o suferi pe.noua ei prietena atunci macar prefate ca te-ai impacat cu ideea doar de dragul ei.
Bafta!

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi pentru funda

| devilshelp a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Npk. Mersi si eu pentru sfat happy

3 răspunsuri:
| Fratila_Daria_1992 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie!