| speed18 a întrebat:

Sall am si eu o intrebare... ce imi recomandati sau care dintre parole sunt mai bune pla pc? parola pe BIOS sau pe windows. iar daca cea de pe BIOS este mai buna va rog spuneti-mi si mie cum se pune pentru ca aceasta parola habar nu am cum se pune.multumesc si

1 răspuns:
| spot a răspuns:

Parolezi biosul doar daca ai pe cineva care vrea sati buleasca niste setari pe acolo. parola pe windows este cea mai practica dar devine inutila in momentul in care cineva acceseaza contul "Administrator" prin optiunea safe mode. Daca intra prin safe mode isi face cate conturi vrea, foloseste documentele si fisierele din contul tau parolat dupa care le sterge(conturile) tot din administrator. este o chestie destul de interesanta. tot din bios poti pune parola la deschiderea calculatorului. daca o uiti pe aceea va trebui sa scoti bateria de la bios ca sa se reseteze. puneti parola doar la utilizator. este mai simplu. de ce sa te complici?