| TimeIsRunning a întrebat:

Sall! am si eu o problema o fata de la scoala de unde invat eu este indragostita de prietenul meu! si mi-e frica sa nu se ataseze de ea...pentru ca ea il tot suna! as vrea si eu un sfat va rog, ce sa fac? happy happy happy dau funda la cel mai folositor raspuns :* :* :*

11 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Da te duci la rivala ta in dragoste, pe urma o lasi inconstienta cu o lovitura de karate ca si Chuck Norris.
Pe urma o iei, o duci la baraju vidraru, ii legi un bolovan de picior, o arunci in apa si o sa fii linistita tot restul vietii tale!

| TimeIsRunning explică (pentru MioaraParalescu):

laughing as vrea eu...dar nu ma lasa legea laughing

| Bubulin4ik a răspuns:

Acordai mai multa atentie, fa-l sa se simta fericit, si arati ca ai nevoie de el, spune-i cit de mult il iubesti!
Si plus la asta explica-i ca nu tii deloc placut ca ea il suna!
Iti doresc bafta si curaj))
Fiti fericiti, si o relatie fericita! Aveti grija de voi:*

| FadetoBlack a răspuns:

Dacă chiar ţine la tine, nu se va apropia prea mult de acea prietenă.
În orice caz învaţă să-l ţi lângă tine.

| Azµre a răspuns:

Dacă ai încredere în el nu văd de ce să îți faci probleme, facu tu acum îți faci probleme și le verși asupra prietenului tău el va crede că n-ai încredere că ceva e în neregulă iar apoi da se va atașa de respectiva!

| Azµre a răspuns:

Dacă ai încredere în el nu văd de ce să îți faci probleme, facu tu acum îți faci probleme și le verși asupra prietenului tău el va crede că n-ai încredere că ceva e în neregulă iar apoi da se va atașa de respectiva!

| LuMix a răspuns:

Spune-i prietenului tau sa-i spuna ca nu simte nimic pentru ia si sa nu mai insiste ca nu se va intampla.

| TimeIsRunning explică (pentru LuMix):

Pai da ar fi o solutie... dar problema e ca lui nu-i place sa jigneasca fete. :* :*

| LuMix a răspuns (pentru TimeIsRunning):

Asta nu este o jignire.

| scooby98 a răspuns:

Vorbeste cu acea fata si spune-i ca te deranjeaza ca il tot suna dar spune-i mai,, diplomatic,, dar sa nu ii faci iubitului o criza de gelozie big grin

| ThisGirlHere a răspuns:

Spune-i ce te deranjeaza. Dar vezi sa nu pari foarte geloasa si sa-l sperii laughing. Explica-i (,) ca tii la el si ca nu vrei sa-l pierzi. Sunt sigura ca va intelege! Succes! happy