| AnonimInDouaLumi a întrebat:

Sall...
As vrea sa am si eu un cont facebook..ca totii copii (am 14 ani, si nu am voie pe site) Dar parintii mei nu ma lasa (aproape sa fac nimic)...Ce pot sa fac sa ii conving sa ma lase sa fac cont pe Facebook?

3 răspunsuri:
| Firewalker a răspuns:

Faci cea mai mare prostie. parinti tai au dreptate, daca ai 14 ani pune mana si citeste multe carti, ca mai e putin si vine examenul si dupa o sa iti para rau ca nu ai citit, o carte te ajuta mai mult decat orice, invata acum si dupa poti sa iti faci si facebook. Facebook-ul creeaza dependenta, aproape fiecare adolescent din Romania(majoritatea) intra cel putin 30 min pe facebook, lumea reala s-a mutat pe facebook, Cauta despre amanda todd sa vezi povestea ei ( a fost hartuita pe fb, a intrat in depresie..etc.) chiar daca esti baiat se poate intampla oricum sa intre intr-o depresie de ceva banal.

| AnonimInDouaLumi explică (pentru Firewalker):

Am note bune...sa stii.Media mea este de 9, 47, si ce crezi... nu am voie!

| Firewalker a răspuns:

Fiecare avem note bune in generala, dar in liceu iti spun eu, dai de naiba. nu mai e cum e in generala numai 9 si 10. e alegerea ta, sunt pe clasa a9a si acum imi pare rau ca nu am citit cand am putut mai mult.