| Bombo_8432 a întrebat:

Sall, as vrea sa ma ajutati cu o problema : plac un baiat din clasa a 4-a(acum sunt a 8-a) si nu stiu cum sa-i spun sau macar sa stiu daca e atras de mine. Nu mai suport, cred ca devine dragoste, parca nu mai e sentimentul acela pe care il au toate fetele cand vad un baiat pe gustul lor. Rareori se poarta cu mine f dragut si imi da impresia ca ma place, oricum nu cred ca o face pentru ca stie ca sunt indragostita de el, de fapt nimeni nu stie, ca daca ar sti s-ar barfi f mult (asta fac prosti, care sunt f multi ) si nu ar mai fi un secret. Oricum multa lume ma crede ciudata dintr-un punct de vedere: am refuzat toate prieteniile de la f muti baieti (si majoritatea erau draguti) caci inima nu m-a lasat. Cred ca sunt prea mica pentru un iubit dar totusi vreau sa se termine odata, sa stiu daca ma place sau nu? Sa nu mai stau cu gandu la el si sa imi vad de viata.
dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| ancu_6221 a răspuns:

Pai ar trebui sa "iti iei inima in dinti" si sa vorbesti cu el deschis si sa ii spui ce simti, poate si el are aceleasi sentimente pentru tine... daca totusi nu reusesti sa vorbesti cu el din cauza emotiilor care sunt destul de multe in momentul acela, vorbiti ca intre prieteni si il poti trage de limba sau daca nu, pune o pritena foarte apropiata tie, care ai incredere deplina in ea sa vorbeasca cu el, dar cea mai buna solutie este sa vorbesti tu personal cu el.
sper ca ti-am fost de ajutor:*

3 răspunsuri:
| deNnisH`A>* a răspuns:

Nu mi se pare ca esti preah mik]*
dk crezii ca merita nu are rost sa st toata viata gandindute cum ar fi fost...
adica c`mare kestie?
decat sa st sa te tat gandesti atata `oare ma place, oare nu ma place`...my bine te duci la el sh il inviti la o cafea[sau suc in fine]sh ii spui in fata ca il plachh[fara sa il sperii] sh apoi il intrebi dk te plachh sh el...
iti trebuie doar un pic de tupeu...hai ca nu musca[kear si asa nu musca tarehlaughinglaughing ]
anyway BAFTA

| cosmin1313 a răspuns:

Intreaba-l pur si simplu, nu o sa te manance.

| andr33a_5009 a răspuns:

Esti micuta p iubit dar ai putea sa vb cu el nu este nimic rusinos sa spui unui baiat ca il placi,