| oanaangel a întrebat:

Sall care imi sune si me niste status?

Răspuns Câştigător
| teo3D a răspuns:

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Dk cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte...

Crezi in dragoste la prima vedere ...sau trebuie sa mai trec o data!

daca m-ai pune sa aleg intre tine si viata eu as alege viata iar tu te-ai supara nestynd ca uh esti viata meah

Am avut o zi proasta si numai zambetul unui baiat dragut ma poate inveseli…

Sunt o fata alintata, pe baieti ii dau pe spate… sunt o fata frumusica si de nimic nu-mi este frica!

Niciodata plina de mine…intotdeauna satula de voi!

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza. Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

Cel ce poate zambi cand lucrurile merg foarte prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.

Exista bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol cîştigîndu-le.

Voi radeti de mine ca sunt diferita, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel

fundoismugbatting eyelashes:-o3?

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

3 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Toti imi spun " Nu mai plange, nu renunta, Totul va fi bine ", Las capul in pamant si le spun " Nu.i pasa de mine ".
Il detesta pentru fiecare moment trist cand el parca zambea,cand ea credea ca lui ii pasa,pe el parca-l stresa
◆ Amintiri ce niciodata nu mor , intamplari de care , cateodata , mi-e dor
Spune-i ca nu-l mai iubesc,ca l-am uitat . da spune-i ca plangeam !
Nu cer iertare nimanui , ma iert eu insami.sper ca exista un iad si pentru cei buni
Imbracat in zambete aproape orice om e fals, am crezut in ochii sinceri si, da, m-am ars .
lacrimi nu mai curg.nu mai pot.nici sa plang.teama si amintiri.inca simt.si ma sting.
sa nu ma intrrebi de ce sunt asa.
ceruul pentru tine,ploua cu lacrimi
Cand dam de greu dam vina pe soarta. Dar norocul e pentru cine stie sa si-l faca !
.am invatat s`accept ca n`am dreptate, chiar dk uneori am avut si-am dat deoparte
.am invatat ca unii vin si pleaca dar mereu am spus ca las’ ca or sa treaca
.am ochii aia ai mai spus si tu nu o mai cauti ca ai gasit`o acuma si doar p ea o s`o aplauzi iar altele nu vrei sa le mai auzi Iar in offside nu mai suni sa strigi iar fault .
Regreta doar timpul pierdut, tot ce puteai sa faci si n`ai facut.
Adorm zambind si ma trezesc cu zambetu` pe fata
Acum am crescut , cica sunt mare ! Iar uneori nu-mi permit sa spun nici cand ma doare asa mica cum sunt , esti cu mine accepta-ma asa cum sunt
Raman fara cuvinte cand sunt cu astea 2.Stii tu vorba aia "langa ele nu ma ploua"
Stii? Ai spus "Nu" pe moment nu te-a durut. Da la altii te-ai gandit?!
.Iubeam totu la el . Imi placea cum zambea,cum mergea . Imi placea sa ma uit la el cum fuma,ii iubeam stilul,cum se imbraca .`!
`~CuvinteLe sunt surde`.Acel vechi Eu`.Nu te mai aude"X!
mi-am adus aminte ca eu plangeam nopti la rand, ca el a plect, ca datorita lui m`am schimbat. Dar mi-am adus aminte si ca s`a intors candva pierzandu`si orgoliul!
Desi de multe ori refuz sa cred ca iubesc...multe amintiri ce-atunci cand sunt trista ma fac sa zambesc!
thu ai grija de mine...iar cu tine fa ce vrei rolling on the floor
Da vreau sa stii , nu mai suntem copii!nNu ma pot minti zi de zi ca o sa revii!
Mi'e cam rau si nu e de la cOLa, ma duc cu ratzele pe insulele Bora Bora rolling on the floor
Obisnuiam sa pierdem noaptea atunci cand ne intalneam,ne amuzam sa punem nume stelelor cand ne priveam ;x
Ai mintit prea mult,cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada
Acceptam adevarul numai dupa ce l-am negat din tot sufletul.
Fiecare zi care doar teoretic o traiesti ... E greu cand iti repeti in gand "capu sus tre` sa zambesti". Si subconstientul imi dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti.
In pianul meu trist...moartea nu exista chiar daca uneori e aici!
Azi este prima zi din restul vietii mele…
Nu o sã renunt nici mãcar o fractsiune de secundã , fiindcã totdeauna pierzi dacã renuntsi la luptã !
Zambeste celui ce te-a lovit...sa inteleaga ca nu te doare !
Las lacrimi sa se verse, imi amintesc SMS-uri sterse, numere ascunse, telefoane pe NV, oricum am mult prea multe surse!
Trebuie sa fim modesti si sa ne amintim ca toti ceilalti ne sunt inferiori.
Voi sunteti niste niste eroi; Dar intr-o zi si noi. .
cu genunchii in brate, ma privesc in geam, pantaloni sunt uzii acum o ora plangeam.ti-am trimis un mesaj sa ma ierti ca am gresit,si orice ai crede tu sa stii ca chiar te-am iubit...
E inu?il sa’nce?ci sa fii sub?il in glume…
Deci nu ma lua in nume de rau ca te iau in...brate
Cand vorbesc frumos ma-ntelegi din chin
E doar o stare generala , e plictiseala nu conteaza ca e zi sau seara sigur se transforma'n boala si'asta ma'nfioara
Parca te-as cunoaste de o viata, poate doua si abia astept sa vina celelalte noua!
Intind mana si stiu ca vrei sa te prind .
Stii tipa aia bruneta care cica te iubea ?! Adevaru' e ca nu te suporta!
Acum nu mai e cum era , acum e puternica si stie ce vrea !"
Spui ca ma cunosti ? Crede'ma, nici nu îti doresc
E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru' ,ai castigat mult timp sa bei, deci goleste paharu'!
Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv.
Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete.
...~Sh nevoia mea de zambetul taw~...
Stay with me now ... love me forever
Si stii ceva?Lacrimile tale nu mai au demult efect asupra mea.
Aminteste-ti tot timpul ca TU contezi cel mai mult!
Cand totu` se transforma in cenusa ceva mai ramane intreg
In final e doar o alta poveste
Came back, compelled because I love
do you remember me? im just a shadows now ...
Totul pare absurd si la fel
Look who`s alone now.It`s not me.
Ciudat, spuneam mereu ca nu vreau ca n-am timp ...
End 0f st0ry!
o zi perfecta sa pleci departe. poate pe Marte...Mai sti
Da` si tu stii ca-i exact cum o zic. ai uitat ca-ntre timp viata te-a mai îngropat umpic.
Te-am iubit odata Dar tu niciodata.Te-am iubit candva Tu niciodata in viata ta.Nu-ti dai seama ce iubire ai ratat M-ai avut in palma si m-ai aruncat.
Tzine minte pe unde umbli si cu cine. Eu nu te astept ! Zi'mi cand trebuie sa ajungi, sa stiu cand trebuie sa plec !
La fel ca un demon chipul tau ma urmareste si desi nu esti aici vocea ta inca-mi
vorbeste!
Ce nu te doboara, te intareste!
Sufletul nu stie reguli sau legi,uneori vorbele sunt seci si amintirile frumoase devin cosmaruri reci...
Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge. Uite`o , dupa putsin timp zambeste si e dulce !
Dar si acum daca trec pe strada lui .Arunc o privire la etajul lui . Si oricat de multe apar in drumul meu .N`am sa uit acea scara si acel etaj!
Si nu, sa ramai nu mai vrei, Ca tuturor le spui "E numai vina ei!"
Te rog,fara sentimente oferite contra cost.
Sta inchisa in dormitor parasita pe covor cu ochi in lacrimi iarasi plange amintirile iau foc inima deabia ii mai bate a pierdut din nou jumate ... crying
Macar tu sa fi fericit !
N-au ramas decat poze pe care le-am pierdut ,odata cu gandul ca o data te-am avut.
Privesc de departe,uneori nu inteleg,ochii sufletului tau imi spun multe, ce s-aleg?
# Nu`l mai iubesc , e adevarat dar qt l`am iubit sigh
Azi as vrea sa te am aproape de mine" ,dar tu nu esti
te-am vazut pe strada erai atat de schimbata Exact cum ai zis ca n`o sa fii vreodata !
Ma pierd în drumuri interzise La rascruce, adun iar vise
Nici frunzele nu mai sunt colorate ca odinioara, totu-i gri, alb , negru.
Te-as astepta in lume oriunde pe orice peronsigh
e exact ca o carte, amintirile-s cuvinte, capitole peste capitole imi trec acum prin minte
Iar el mereu v'a spune:``tu m'ai inselat Iar eu ii voi raspunde.:``tu m'ai provocat.#.
Poate da,poate nu,poate acum,poate stii, Ca nu va fi,sau poate ma vei auzi,ma vei sprijini
Se pare ca visul de o viata scade incet pe muchii
Liber sa aleg, inteleg, fetele false sunt in zambete imbracate
Sa dau peste amintiri asa doar în trecut Ca astazi cazite ridici,mâine-ti trece Sa-ti amintesc ca unde-s doi puterea creste Ca impreuna trecem peste tot Ca o prietenie trece si prin FOC!
Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata
Credeam ca am uitat de toate, Dar nu se poate Astea's vise colorate
De ce a plecat si ti-a lasat atatea amintiri?
Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv.
Nu mai sunt copila fraiera de mai demult! Acum stiu sa ma impun
Respect pentru baietii care stiu sa pretuiasca o fata
Intotdeauna judecata ! Niciodata inteleasa
cum poti sa produci atata durere cu un zambetoh go on
Iubire un cuvant priedut.Mi-a facut un idiot, inima de lut.
deci nu arat mi.e greu,nu, n-am ce imi doresc, Nici amintiri si nici poze acum nu ma linistesc
Si`n fiecare zi apare cate`un nebun napadit de ura, Vrea sa`ti arate ca e bun. v-am atras atentia sau inca nu v-ati venit in fire? Continuati sa fiti fraieri! C`0 FACETI BINE!
Unde a disparut caldura din sufletul tau, De ce mereu trebuie sa gresesc doar eu oh go on
Esti iubirea nemuritoare din sufletul meu!Ai fost,esti si vei ramane asa mereu!
Reusesti mereu sa ma schimbi din rau in bine,orice-ar fi nu sunt ca altele,nu ma-ndepartez de tine!
Acum episodul unu EU,TU impreuna NOI!love struck
Nu lovi un om, doar pentru ca are suflet bun happy
Bag ultima doza de ucis amarul meu, Mi-au umplut cu lacrimi ingerii paharul
Am fost crascuti cu inima ranita dar cu sufletu' de piatra!
Eu gresesc,tu gresesti,noi gresim, Un verb de care, nu ne mai plictisim
Daca-ar mai fi ramas lacrimi acuma as fi plans oh go on
Stii ce? Cred ca nu mai are rost. Pentru ce? Zii tu, pentru ce ? Pentru ca te-am iubit ?
fara sa vreau sunt un alt om ai incetat de mult sa fi doar vocea dintr-un telefon.
Doamne te rog da`mi putere in continuare, sa merg mereu cu capu sus si sa pot fi tare.crying
Sentimentele ne dau vietii savoare,insereaza in momente nuante de culoare!Mereu in cautare, pierdem din vedere ca ani mai sunt putini, dupa: la revedere!
Acum risipesti ani,fara sa vezi cum trec prietenii falsi pe langa tine.La moarte o sa cersesti clipe si ai vrea sa fie totul bine!
Concluzie:eu iti vreau binele.
Gandeste`te bine pe cine tzii` in brate strans Ca m-ai tinut pe mne sh uite cat` ai plans
Nici Dumnezeu nu te-ar fi iertat de atatea ori !
Zici ca ti-e greu? Nu-mi pasa. Iti aduci aminte? Tu cu gura ta ai spus-o: ea e de 100 de ori mai buna ca tine ! Acum,sa vezi ce bine te simti cand in loc de un sfat,iti spun din inima: "Du-te la perfecta ta".
Trebuia sa raman copil si timpul sa fi mers incet,eu sa fiu vesela mereu , chiar si fara internet!
Inger fara cer,te-am pierdut nu mai sper poate ai sa ma chemi printr`un vis ce a fost ieri
Cine poate fi in gandul meu? Sa-nteleaga ce-mi doresc, Cat pot sa iubesc
Ce sens are viata mea daca nu te pot avea?
Am trecut prin multe si-am sperat Sa-nveti sa crezi în mine love struck
Ca in apa si foc, Langa tine am loc love struck
Si uite asa a murit ceva din mine, ti-am zis adevarul doar pentru ca am vrut sa iti fie bine .
Vise de copii pierdute intr.o simpla realitate. Astea nu se mai indeplinesc, pr si simplu ne.au fost luate :-|.
Cata suferita se aduna intr-o inimaMai ales atunci cand sti ca n`ai nici o vina Atunci cand ti se permite totul Dar nu ti se ofera nimic
Rau. rau de tot. sunt trista,si daca mi-ar pune cineva pistolul la tampla as zambi chiar as zambi chiar vreau sa se termine.
Sa iau partea pozitiva?Ma bucur ca esti bineSau partea negativa:esti departe de mine.
Lacrimi curg si nu se mai opresc, Aveam dreptate cand spuneam ca doar eu te iubesc
Dar a venit o zi in care`am realizat ca tot ce traisem era un vis si ca s`a terminat.
Sunt momente in care lacrimile sunt singurele'persoane' care te pot intelege si iti pot aduce alinarea atunci cand persoanelor din juru` tau pur si simplu NU LE PASA
M-am inchis intr-un vis, si-acolo e asa cum mi-ai promis.
Povestea lor va tulbura minti sucite Si va deprima vesnic chipuri fericite!
Imi amintesc fiecare detaliu in parte, de fel,si ma seaca intrebarea de ce tocmai el?
Ai intrebat`o vreodata daca isi mai aminteste Dk ink te iubeste? Ai intrebat`o vreodata dk ii e greu sau ii lipsesti ? Crezi ca dk fugi de ea, sufletul tau o va uita?"
Si n-ai putea sa spui intotdeauna : " am ales eu " pentru ca uneori alege dumnezeu .
De asta acum aleg sa fiu de piatra pentru ca oricine vine...si pleaca!
inainte sa plec am suflat aburi pe imaginea ta si am scris cu degetul `DISPARI`
Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •
Nu voi uita ca tu candva ai fost lumina mea,regret inc-o data ca s-a intamplat asa !
Nu te grabi s-arunci tot ce iubeai odata
Viata este o îndelungata lectie în umilinta.
Doi ochi plini de lacrimi. Un zambet fara farmec. O inima singura si o viata fara rost.
Ma uit in ochii tai, Prevad prea multe ploi
Am fost eu,ai fost tu de vina n-a mai contat, n`are rost
Parca avea 1000 de vise scrise pe hartie
Poti sa fi orice ca moartea n`o sa-ti ceara autograf
Dumnezeu atarna intotdeauna cele mai grele lucruri de cele mai subtiri fire.
Si cateodata`mi vine sa`mi pun o inima de piatra, Sa nu planga niciodata oh go on
A real friend is one who walks in when the rest of the world walks out.
Nu uita ce n`ai iubit la timp ai pierdut.
Trag un zâmbet fals Pe care toata lumea-l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde !
Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a 2 a si o opreste pe a 3 a!Trag un zâmbet fals .Pe care toata lumea-l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde !
Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a 2 a si o opreste pe a 3 a!
Invata din nou sa speri,Nimic nu s-a schimbat !
Boy You Set My Heart On Fire ,take Me Higher;x
Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente! ;x
Îmi amintesc de parc-a fost ieri,ai venit pe strada mea ca o ploaie de nicaieri
Cum poti sa minti o fata care te-a respectat?
Si imi amintesc "Ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "Cu ei e un pic mai bine"
Stii Sunt momente ce-ti ramân o viata,cu atâtea vorbe-n jurul tau fara substanta !
Stii, nu esti ce-mi doream sa fii
Apare o intrebare.Se gandeste la mine oare?!
În viata, joaca teatru numai cei care nu au nici un rol!
Adio dar ramai sigh
Doua inimi vor rula acelasi film la nesfârsit. lumea asta pare plina doar de prosti ce s-au iubit !
Vsele de`atunci nu-ti ajuta la nimic. si vrei macar pentru o clipa sa te-ntorci în timp !
Sa`nvetse sa aleaga cararea de ales, sa nu mearga pe drumul care a mers
Da` si tu stii ca-i exact cum o zic. ai uitat ca-ntre timp viata te-a mai îngropat umpic.
Baby. tu m-ai invatat. S-am incredere in mine. in tot ceea ce fac ...Mi-ai spus ca totul e usor in doi... Ca nimeni,.niciodata. nu va sta intre noi!
Asculta vantu', asculta sufletu' , asculta gandu', asculta sunetu', asculta ce vrei tu, nimeni n`o s`auda cum bate inima… doar te rog asculta…
Azi ti-as cere doar minuni…sa pot macar sa-ti mai spun...ramas bun !
Nici vorba de pareri de rau,nici urma de ceva de-al tau
Nu-mi pasa,du-te la perfecta ta.
Cine esti?Cine sunt?Nimeni nu va sti nimic nicicand .
Invata-ma sa zambesc din nou !
E usor,sa`mi dai zile mai senine,dar e prea greu s`arunci ploaia intre noi .
Nu mai stiu pe cineva…care a facut ca mine.Sa-si imparta inima fara sa stie cu cine.
Eu am acum drumul meu, al tau e-n celelalt sens.
Am gresit amandoi. Niciunul n-am inceput cu dreptul ! :-J
E tarziu sa imi ceri…sa mai fiu cea de ieri,cand tu acum esti nicaieri!
Si la tine sperand, te ascund intr-un gand,aici mereu te am si langa tine sunt.;x
"Te iubesc" ,"Esti cea mai importanta" , "Mi-e dor de tine". Cum ai putut mintii atat?!
Eram pedepsitsi in weekend `pushi sa facem teme` Dar drquu le facea cand la Tv erau desene !;x
Nici Dumnezeu nu te-ar fi iertat de atatea ori !
Zici ca ti-e greu? .Nu-mi pasa. Iti aduci aminte? Tu cu gura ta ai spus-o: ea e de 100 de ori mai buna ca tine ! Acum,sa vezi ce bine te simti cand in loc de un sfat,iti spun din inima: "Du-te la perfecta ta".
Trebuia sa raman copil si timpul sa fi mers incet,eu sa fiu vesela mereu , chiar si fara internet!
Inger fara cer,te-am pierdut.nu mai sper.poate ai sa ma chemi printr`un vis ce a fost ieri...
Ai visat ca plec de la tine fara sa`ti spun de ce . Si ti-aminteai cum pe obraji iti cadeau lacrimile
Da mai lasa-ma . Aia e asa,aia e asa. Daca ea e chiar asa.du-te f*****o pe ea
Plangi. Eu nu mai am lacrimi sa vars pentru tine
Stai retras aici,ai incercat sa ajungi deasupra lor,sa-ti faci un viitor dar tu ramai un pierzator
N-au ramas decat amintiri,tu te-ai schimbat.M-ai facut sa plang prea des,am renuntat
As vrea sa ma mai suni din cand in cand. chiar dk o sa`mi fie greu cand te aud.Promit sa nu plang.As vrea sa iti fie bine.Poate cu mine ti-a fost rau."
Poti sa fii cum vrei sa fii doar sa nu uiti de unde vii,sa iti amintesti de fiecare data ce-ai vrut sa devii!
Decat sa fim impreuna sa ne certam de sute de ori.mai bine ne facem ca nu ne cunoastem
Sinceritatea e cuvant fara valoare,unde totul se rezuma la cat ai in buzunare!`
Ce a fost candva,azi se va termina !
Ma parasit candva demult,a plecat suparat iar acum nu mai e acelasi EL, s`a schimbat
Să păşesc pe drumul meu, gata să renunţ la tot, Dar ceva mă ţine-n loc, din minte să te scot.`
mi-ai umplut viata de regrete.
Pe mine,ea nu are cum sa ma inlocuiasca !
Zile minunate erau cand eram copii,fara sa ne mai gandim ce v'a fi a doua zi!
N`as` da uitarii clipele alea` ... Pentru` nimic in lume`.
Daca imi pare rau de ceva in viata mea,e ca ti-am spus sa pleci,cand te puteam ierta .
de ce ai facut asta ? de ce chiar tu ? chiar esti în stare sa imi iei sufletu'…
Sa plang?! Nu meriti nici sa te scuip
Tupeu?! Da! Am. Te iubesc si am zis tot ce vroiam !
Ti-am zis.taci! Ar fi fost mai bine.
N-o sa-ti dai seama niciodata cu adevarat o persoana draga pentru tine ce-a-nsemnat ,decat dupa ce o pierzi , ea a plecat ,te-a lasat sa te gandesti ,la ceea ce-ai aruncat!`
Vreau doar sa te am , si sa ma bucur ca traiesc Printre atatea nenorociri, vreau doar sa te iubesc...
Viaţa este cel mai dur profesor. Întâi te examinează, iar abia apoi îţi predă lecţia
Rule no. 1.live like there is not tomorrow
Tot ce pierdem.pierdem pentru totdeauna!Ceea ce nu traim la timp,nu traim niciodata!
Tot ceea ce nu te omoara, te intareste
O zi pierduta este o zi in care nu ai ras
Incotro sa alerg...erai startul meu!
Stii,nu mai suntem impreuna,dar imi aduc aminte fiecare clipa petrecuta,fiecare sarut,momentul cand a trebuit a durut mult prea mult.
I don`t wanna play the broken hearted girl
O sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea
Cand vorbesc de noi ma refer la doi,care impreuna au trecut prin multe apoi ma refer la mine care am facut destule,mult prea multe rele,in final putine bune!
Am zis c-o dau pe bune, fără poezii, da' tu rămâi poezia mea, să ştii!
Il vrei iar langa tine fiindca ai inima franta!
Bă, eşti prost?! Nu o lăsa niciodată să plece! O iubeşti şi te iubeşte!
N-am vrut să ţip, cândva să mint, cândva să plângi, să suferi sau dragostea altcuiva cândva s-ajungi.
copii maturizati din timp ce isi pierd zambetul!
Te uitai intenţionat la ceas, sătul de-aşteptat.Căci eu întârziam din nou şi începeai să mă cerţi/Dar simţeam în vocea ta că erai gata să mă ierţi
Ploua infernal şi noi ne iubeam . de fapt ne minţeam, clar ne părăseam!
Bine ai venit in regatul meu !Lasa figurile o faci cum zic eu!
Nu-mi pasă ce-am uitat căci n-am uitat să te iubesc!
Şi n-am să uit atunci când pentru prima oară am plâns, iar tu ai râs. şi m-ai ţinut în braţe.
şi chiar pe bune am zis că n-o să-mi dai speranţe false.
Gandul ma poarta, ma duce departe de lume, intr-un loc fara cer,ma-ndeamna sa-mi vreau fericirea dincolo de tine, sa zbor sau sa pier !
Şi nu e altul ca tine, asta o spun din suflet!
Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece! Chiar dacă nimeni nu înţelege.
Nu mai fi naivă, din inima lui nu ai plecat, habar nu ai că eşti captivă.
Să recunoaştem că ne pasă, fără să fim atât de zmei.Îţi spun acum că îmi pasă, se vede în ochii mei.
Scot din mintea mea chipul tau bland si'l arunc!De azi ii foloseste altcuiva,de azi eu nu mai sunt!
Nu-nţelegi că nu pot să mă las să te las să mă legi?
Ai crescut sub ochii mei, acum sincer: Dispari din ei!
Te vreau acum şi te vreau apoi. Ţi-aş scrie 10 poezii pe o sută de foi
si-a dat seama ca a gresit , tot el s`a intors la tine ,acum sufera si el, varsa lacrimi si suspine!
Reusesti mereu sa ma schimbi din rau in bine,orice-ar fi nu sunt ca altele,nu ma-ndepartez de tine!
În fine . ai plecat demult, nimic mai mult. Chiar şi aşa, sufletu' meu ţie ţi-e vândut.
Sunt înconjurată de suflete moi, sunete noi, care mă fac să cred că totul depinde de noi.
Şi te mai văd venind, te apropii încet, eu te aştept zâmbind
Încă mă uit în gol, parcă sunt într-un film şi am cel mai trist rol.
Câteodată printre ploi gândul tot la el ţi-ajunge. Vrei să ştii dacă e fericit sau dacă plânge.
Şi dacă îmi rupi inima în bucăţele rotunde sau pătrate, o să te iubesc mai mult cu fiecare bucăţică-n parte!
Şi încă te iubesc . dar tu eşti de acum altfel!
Poate candva o sa se schimbe si o sa fie totul bine,poate candva o sa ma schimb sa pot sa fiu doar pentru tine!
Avea dreptate. Oamenii mereu pleaca.
I wish that you could love me more and give me what I'm lookin' for. You used to be the one I adore.
numai iubind poti castiga
Am fost trasa in piept de prea multe ori.Dragostea imi declara razboi? foarte bine!Ii declar si eu.
Aceleasi sterpe tine,terne-n vine,eterne,-n fine,temeri,crime-ncep,sa incline din temelie!
Fericirea m-a lovit peste faţă, avea mâna rece.De lacrimi a vrut să mă sece şi să plece.
Te visam. Şi mă trezeam. Şi începeam să zâmbesc, ştiind că orice vis aveam, puteam să îl trăiesc.
Ia-mă de mână că suntem puternici împreună!
Hrăneşte-mi visele că eu ţi le creez! Ţi le-mplinesc dacă alegi să mă păstrezi!
Putem sa ne batem,sa facem...revolutie!Sa ne luam inima in dinti e unica solutie!`
Viata e un meci la categoria grea !
Stiu ca vreau sa uit acele regrete, acele vorbe ce-au durut, sa ramana doar niste defecte.
Gandeste-te bine ce faci,in cine crezi si in cine nu ! Gandeste-te cine a fost alaturi de tine ,si cine ti-a vrut tot timpu doar bine !
Ma gandeam doar ca poate nu o sa mai existe un "maine", mi-era frica ce s-ar face altii fara mine. Am primit raspuns, chiar de la tine, " lor nu le pasa! nu mai tre' sa ai incredere in nime'".
De ce exista ura si minciuna la fiecare pas? De ce intre oameni s-a construit un pod pe care.l traversezi doar cand ai nevoie de ceva?
Am nevoie de o raza de soare, sa existe din nou cineva care sa.mi zica ca speranta nu moare !
Orice ar fii,stii ca mereu o sa fiu acolo pentru tine
Stiu si ma bazez pe tine, pentru ca stiu ca ai vrut sa imi fie bine
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.
O clipa de fericire e mai puternica decat 14 ani suferinta!
Cu cat omul gandeste mai putin cu atat vorbeste mai mult.
Am mult curaj ,dar imi este frica sa il folosesc !
Defectele sunt mari cand dragostea e mica!
Cu toate faptele ... ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele...
De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!
_________________________________________________________________________
Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama!winking ,dar daca maine dispare,ai sa vezi ce mult inseamna . oh go on
Nu-mi doream sa simt iubirea…acum o am in gand…in final ramane amintirea…risipita-n vant sad
Incearca sa razi si tu de viata...nu lasa numai viata sa rada de tine.
E trista viata cand iti lipseste acel lucru care iti umple golul din inimioara...
There will always be a "lie" in believe, an "over" in lover, an "end" in friends, an "us" in trust and an "if" in life!
Oamenii pot uita ce-ai facut sau ce ai zis, dar niciodata nu vor uita cum i-ai facut sa se simta...
Am invatat ca acasa e in bratele lui, oriunde ar fi ele!
Renunţă la prima abatere , pentru a nu fi dezamăgită !
În dragoste este mai uşor să renunţi la sentimente,decât să pierzi o obişnuinţă !
Am învăţat că oricât de mult suferi,lumea nu se va oprii pentru durerea ta!
Nu pleca! Mai stai o clipa! Nu ma uita ! O sa te doara mult!Nu ma ura ca ma doare! Iubeste`ma cum te iubesc si eu! Nu pleca! Speranta nu moare !
Eu il iubesc. Duios. Nebun. Potrivnic. Pe viata si pe moarte. Fara frica!
Om stingher în drum spre om stingher Nimeni nu e singur pan' la capăt.
O viata- ntreaga, alb si negru, S-o colorez n-am nici un drept.
the earth is full.go home!
Altii au disparut, dar inca-mi amintesc cu drag de ei in ciuda faptului ca`i vad doar in fotografii. Ii respect pentru c`au fost acolo intr-o zi
Nu alerga dupa ce nu poti simti Pentru ca nu te poti minti
Si unde este lacrima ce curgea pe fata ta? Cand iti spuneam ca te iubesc? Ca tot ce s-a intamplat candva este doar vina ta, Esti tu ai ramas in mintea mea...
Si inca ma gandesc la noi, la tot ce a fost odata, la cat am luptat pentru amandoi dar las timpul acum sa treaca...
Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?
Şi nu ştiu ce să mai spun.Se vede clar că îmi lipseşti,şi îmi vine să mor că tu ,nu mai eşti !:X
Sunt poveşti,sunt cuvinte,sunt multe,şi multe clipe.Sunt versuri ,sunt filme.In care te regăseşti tu ,pe tine !
E iar octombrie si ploua marunt, Am mai pierdut o vara sperand.
Îmbrăcat în zâmbete, aproape orice om e fals !
chiar daca suntem departe de persoanele iubite,ele sunt mereu prezente in inimile noastre!
Intr-o lume fara contur . Numai formele conteaza !
Am 2000 de motivee...Ca sa fiu cum vreauu sa fiu!
Tot ce'i frumos repede trece.
Am vrut sa te ating,acum plang!
Iti ' soptesc la ureche ca viata.i t*rf* , sh u esti sufletu ei perechee ' !
Imi cer scuze , dar asta`s eu ... Nu mã pot schimba ! ?
Privesti cerul; simti ca te cheama uneori sa lasi in urma totul si pan’ la el sa zbori .
,,Ai sa lupti o viata-n treaga pentru fericire copile Iar altu'-ti ia fericirea care are mai multe pile
Nu lasa timpul ramas sa te faca sa devii un suflet fals.
Azi ne trezim ca nu mai stim de fapt,cum sa ne ocolim
Nu ne pasa noua ce spune lumea ! Lumea`i proasta si va fi intotdeauna
Sunt corectata atunci cand mai fac cate`o prostie.Asa am invatat sa pun pret pe prietenie
Lumea e plina de impresii. Candva,cumva.sa nu ai impresia ca esti totul pentru cineva`!
Dupã un "iartã`mã" si niste lacrimi false ai iertat`o !
Ştiu îţi place să fi direct şi faci orice ca să impui respect .`Ştiu dar nu pot să mă abţin ... lipseşte condimentul feminin!
Pussy pussy Te Iubesc rolling on the floor
Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !
Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind.ca e la fel ca restul care stii ce pretind
Laso`asa !Ca nu stiu cat timp am sa pretind ca mai pot continua !
A fost o vreme cand eram doar a lui.
Mie frica sa spun ca nu mai esti.
Am incetat sa cred in vise care nu au rost, si in final sunt 2 vorbe si un suflet mort.
Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o placi si dai sperante
Pentru cel care intelege, ajung putine cuvinte.
Nu o sa rup pozele in care ne imbratisam.Caci mie dor de baiatul care il iubeam ...Sau cel putin,asa credeam...
Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea !
Stii . timpul oferea iubire, acum e cam pervers ! Si toate par. amintiri abandonate in mers . Nu mai e la fel . Stii nici nu mai poate fi ! Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii.
Invata ca nu totul se rezuma la el.
Cand am avut toate raspunsurile,intrebarile s-au schimbat.
Melancolia e sentimentul ca nefericirea are sa te copleseasca chiar in mijlocul paradisului
Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
Tu ma vei sti cum voi fi. Eu nicidecum cum am fost si sper doar sa nu-mi devii amintïre fara rost!
Iubeste cu adevarat cel ce tremura cand isi marturiseste dragostea ! love struck
Amintire fără rost!
Dar cum poate'un goaln sa iubeasca atat de mult?Ca's momente'n care numai pe el vreau sa il ascult
Ramane langa mine si cand nu stiu sa ma comport...Si nu'mi cumpara flori ... stie ca nu le suport !
Nimic nu este cladit sa reziste la nesfarsit.Sti care este valoarea ptr care lupti Cand moartea nu valoreaza nimic?
Tu nu sti cum e sa ii ceri timpul sa repete momentele cand nu duceai lipsa de zambete!
I-am strigat ca vreau s-o am,i-am strigat ca pot s-o am, mi-a urlat ca nu o merit,i-am urlat ca-nvatz s-o merit,dar mi-anchis usha si-a plecat!
Stiu ca viata este grea si eu vreau sa ajung sus...N`am sa uit de unde plec ca n`am sa stiu unde am ajuns!
Am uitat surasul tau cand iti spuneam: "sub rasul tau se-ascunde un "te iubesc" al carui ecou sunt eu"!
Ultima speranta Sau primu pas in viata...invata sa-i infrunti pe toti fara o lacrima pe fata.
A fost un fel de dragoste la prima vedere . Cand eu spuneam ca "asta e", tu mi-ai dat putere ;x.
Am trecut prin multe amandoi si nu credeam c`o sa te pierd!
Amintirea va ramane intotdeauna locul nostru de intalniree!
Si voi lupta pana la moarte pentru ce`mi doresc, ca pan' la urma si cei mai buni prieteni ma dezamagesc !
Uita de tot,de lume,de sentimente,de soapte la ureche !
Puteam sa dedic fiecare moment pentru a ti face fericit...Puteam sa ma schimb eu, ca acesta sa nu fie un sfarsit.
Ideea ca te am pe tine ma mentine in picioare
Trecutul te caleste si este cel mai bun profesor!
Filmul nostru l-as vedea din nou din pacate nu-i pe video .
Un zâmbet nu costä nimic , dar ofera multe .
De ce nu m-ai invatat cum sa traiesc fara tine ?!
Prietenia noastra as vrea sa nu dispara, caci este un paradis frumos al anilor de scoala
De ce nu vorbesti? Hai mai aproape, te potrivesti. Pentru tot ce-ai facut sau n-ai facut o sa-mi platesti !
Doar noi stim prin ce am trecut. cate necazuri am avut . Am facut la toate fata fir`ar mama ei de viata !
Tu nu stii cum e sa-i ceri timpului sa repete...Momentele cand nu duceai lipsa de zambete
In ochii ei te uiti mereu desi nu vezi cat ii este in fiecare zi de greu.
Ti.a promis stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!
Cand cunosti doar durerea oare ce sa-ti mai placa .
Departarea ascunde amintiri,vise,lacrimi si sperante in priviri... !
Cum pot oare timpul sa-l opresc?Fara tine nu mai stiu sa zambesc
Iti amintesti...primul zambet de copil.emotia sarutului pe chipul ei sensibil.senzatia atingerii primului fulg de nea.
De iti amintesti cand timpul nu te cunostea.sau de zambesti acum pur si simplu.stii cum e sa ii ceri timpul sa repete.momentele cand respirai doar prin zambete
daca tot ai revenit, mai asteapta
Si chiar n`am puterea sa`ti spun ce gandesc .
Da` n-am nici un motiv sa spun ca n-am tinut la tine, De cand am spus ca "mai vorbim" au fost zeci de suspine.
Si altii incep s'acuze ca m-am schimbat cu timpu'! As fi ramas la fel dac'ar fi fost totul mai simplu!
Abia acum incep sa simt ploaia rece, Si-aud aceasi voce care spune: "Lasa totul trece!"
Uite-mi fericirea, vezi sa retii cum moare, Rup tacerea, sparg peretii cu care
Imi impartaseam secretele, Iti dau tie calitatile ca sa elimin defectele.
M-am inchis intr-un vis, si-acolo e asa cum mi-ai promis.
Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce.
Judeca la rece, judeca de fapt, E o alta scena,jucata fara tact.
Eu vreau sa am exact cat sa ma simt implinita : Si sa nu ma mint in fata oglinzii ca-s fericïta !
Sã mã prefac cã nu sunt eu,sã schimb prezentul mi-ar fi greu !
Sunt lucruri pe care nu le poti uita, Iei suturi, te scuturi, si chiar asa, Tu sa te bucuri, soptesc la urechea ta,Amintirile sunt scuturi cand viata este grea
Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare !
Te minti si acum desi ti-e dor,ai pus orgoliul in fata sentimentelor
Si daca o persoana insista sa ramana in viata ta mai mult decat trebuie,spune`i sa plece.
Mai rau nu poate fii,o sa reushesc Bineinteles ca imi pare rau si totusi uite ca zambesc .
Nu`l credeam, da t0tusi l`am intrebat: "plangeai cand m` inselai?"
Strange-ma la piept si spune-mi ca sunt doar pentru tine!
Ca fericirea e inegala sa se`mparta la d0i
De multe ori viata iti rezerva'n viitor,sunt si bune dar si rele acum deasupra tuturor!
Nimeni pe drum . Nimeni pe stradă să vadă ce simt acum . !"
E totu` scrum , a mai rămas doar fum mă pierd uşor , ceva se stinge in mine Nu`mi pasă acum că mă întorc din drum
Da-mi sa mai rulez ceva, parca nu mai rezist! Trecutu era tare, prezentu` este trist
Spune-i ca toate trec, ca nimic nu se opreste la nimeni in poarta.
Si sunt atat de multsi oameni...si totusi atat de putsini...care nu se schimba peste ani care nu devin straini.
Iti dau un mesaj ca nu ma pot abtine . Creieru` imi spune sa te uit, inima te vrea pe tine !
Când soarele răsare...Mă trezesc cu tine în gând,Am o singură alinare...Că mai pot trăi visând.
Habar nu ai avut...să preţuiesti ce'ai avut...dar durerea mi'a TRECUT.
In 5 minute ne-am cunoscut ca altii intr-o luna Ai si o parte intunecata da` mie mi se pare buna !
Oare, cum stii cum doare ?!
Am spus " NU " cand a trebuit, au incercat sa ma convinga dar n-au reusit !
Te rog sa ma privesti , cum o faceai ca la inceput !
Pana si soarele apare dupa multe ploi !
De ce oare te-ai schimbat atat de mult ? Crede-ma ca a durut .
Prea putine clipe de liniste.
Adorm mereu cu tine in gand ,iar gandu asta ma omoara
Ai idee ce simte ea ? Daca nu , te rog intreab-o
Nu am sa renunt nici macar o fractiune de secunda , fiindca totdeauna pierd daca renunt la lupta !
Imi amintescc cum zambeaii numai cu mineee
Si crede`ma ca nu esti primul.ce sa fac si eu azi Te iubesc,maine Pa !
Voi incerca alt drum acum sa gasesc caci m`am saturat iubirea sa`ti cersesc !
Din iubire , doar din iubire , o lacrima se naste in ochii mei .
Te-am iubit mai presus decat insasi viata ce o am , as fi dat orice , as fi spus orice , sa te pot pastra langa mine !
Si ploua , ploua peste inima mea ! . Un rau de lacrimi ramane in urma ta ` .
Indraznesc sa privesc mai sus de orizont...viata trebuie vazuta`n roz.Tzine cont!
Intelege ca trecutul nu mai vine niciodata ... Numai amintirea mai poate spune: "Asa a fost odata ! "
Te-ai schimbat. Imi apui ca nu mai sti ce vrei. Te-ai racit, si asta pot vedea in ochii tai.
Vara trecuta imi spuneai ca sunt valu ce-l asteptai ! Dar apoi nori s-au adunat , si nu stiu de ce toamna mi te-a furat .
Am sentimente tatuate, pe inima. Numele tau este scris pe fiecare lacrima.
* Ce a fost frumos pe noi ne'a abandonat ; am fost eu, ai fost tu de vina n'a mai contat .

Sper ca am ajutat>big grin

| ColorfullColors a răspuns:

Oare iti mai pasa ? Oare iti mai amintesti ? De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti.

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Fericirea mea are un nume`

Si ce daca ma port ca un copil?tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase , mai bine spune-mi un adevar dureros . Te voi aprecia mai mult .

Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa ` . noi intr-o zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data;x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce?Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana?Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine...ea,intr-un sfarsit,tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

19.•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"

24.Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

"Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine"

"Eu iti spun tu nu intelegi [] Tu vrei sa ramai Eu vreau sa pleci [] Nu`ti vine sa crezi ca s`a terminat ?!Ai fost doar un capriciu.Si ti-am demonstrat [] !""

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, aSta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie . Sincer , n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie .

Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Asha ca nu plange, revino`tzi in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine,In fine!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine !

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu

Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da,poate te-a iubit candva.[]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acuma nu ai vruto.[].ai vrut pe altcineva.[].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X].nici nu se mai uita in directia ta[]

o vezi?nu e trista,chiar deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine,dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

# Nu te Supara daK l'ai vazut Cu vreuna Vreodata .la draq fata u esti cea Mai Importanta

D`abea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •

Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"

Copilu` din mine se tzine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care tre sa-i lasam sa plece

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Ar trebui sa stii mai clar ce vrei,el are de pierdut tu esti OK

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

1.#.ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu;x.

2.Si roz e curva aia de viata ce tot cere zi de zi Parca mai multe parca nu'i deajuns ca vei muri!

3.Cine ti-a spus ca ai voie sa gresesti daca`ti permiti sa platesti?

4.• Am invatSat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pOt altSii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce potSi sa faci tu [;x.

5. •Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita` !

6. • Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare!

7.Ai o fata.nu o lasa ca tzine la tine. te iubeste si tot ce face, face pentru tine .

8.Abea astept sa cresti mai mare Sa fugim de politie, Sa purtam ochelari de soare, Sa nu se vada starea de tranzitie.

9.Pentru ea fiecare hohot de ras incepe cu un zambet.;x

1o. Mi-am impus sa am curajul sa o iau de la capat orice as lasa in urma, sa vad realitatea ca pe un dans, ca pe o muzica,ca pe o placere nebuna si mi-am mai impus sa nu renunt niciodata.

11.[Nu are rost .ma uit, privesc si zic .Da, a fost .

12. Vei ştii cândva, Într-o zi o să îţi spun. şi-atunci vei afla, Că tot ce vreau, E un milion de zâmbete să îţi dauuuu… =p~

13. • nu stiu cine te credeai .stiu doar ca nu ma meritai.

14.[ printre atatea flori trebe sa fie si o buruiana!

15.sa simt ca mor si sa traiesc

16. #.Langa ele nu ma ploua!;xx Dar langa barbie ar fi soare.

17. • Si uite ce s`a intamplat, astia doi, amandoi se joaca la mine`n cap. Si`s fermecata,nu sunt luata. Poate doar extenuata! ""

18.@.Pune stOp cand te streseaza; explica'i ca exagereaza...Nu intelege? abereaza? spune'i pa si se calmeaza...;x!

19.Voi ramâne aceeasi fata cuminte cu un zâmbet usor ironic care ascunde multe

20!Imi spui vorbe goale ...vrei sa ma vrajesti...STOP BABY ! Yo nu cred in povesti;***

21.Te Privesc Abesnta.Dar Te Ignor Prezenta >;d<

22. •Ai parfumul meu in bluza ta si stilul meu in mintea ta.Vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata ta!

23.`#.Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi!

24. La revedere dragul meu la despartiri zambesc orcum.:*

25.Asculta’ti inima si iti va spune : Iubeste’o pana mori , ca o fata ca ea nu gasesti de 2 ori!

26.Vei ramane`n gandul meu...La bine si la greu...Iar tot ceea ce`am facut impreuna.Ne v-a lega mereu;x!

27.Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

28.`Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac.Ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!;x

29.`Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

30.●Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti,nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`!

31.Pornesc La Drum Razand. Obsedata De Un Gand .Nu Ma Vei Vedea Niciodata Renuntand.

32.• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]

33.Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare.

34.Nu O laSa Sa pleCe.E sinGura care` te inteLege. IubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe!

35.[.Fraiere.e prea papusa chiar sh fara fusta sau toc!

36.Si ti-am dat tot Dar tot n-a fost de-ajuns pentru. tine Spune-mi daca nu vezi in mine nimic Care sa-ti placa De ce pui mereu aceeasi Veche placa zgariata?

37.Orice ar fi . Stiu ca ma iubeste. Pana la cer .Cu sufletul lui de baietas de cartier`!

38.• Singura pasiune a lui sunt eu `.Restul `.Sunt doar placeri`

39.As LaSa ToTu` in urma Mea… numai penTru dragOsTea Ta!

40.Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stiï.;xx

41.sTii cαnd o sα`ti dαi seama caT αi iubiT`o? … aBia In ziuα in cαre o vei vedeα cu aLtu

42.Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ !

43!Nu uita! ca tu ai aleS` sa te indepartezi…tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi.

44. mi-am intors privirea dar am mers mai departe , realizand . Un iarta`ma din gura ta nu mai pot scoate .

45.GreSeala ta ca m`ai laSat, poate acu`tSi aminteSti...Fete ca mne rar gaSeSti ;]

50.•prefate ca esti proasta; prefate ca nu`ti pasa dar pentru lume n`ar conta la cat esti de frumoas

52.Ai fost si esti totul pentru mine acum. Vreau sa mergem amandoi pe acelasi drum!

53.Sa poti fi acelasi cand totul e schimbat. Sa poti fi indiferent cand totul te-a marcat!

54.Gelozie, certuri, asta e relatie?Sigur face asta din lipsa de ocupatie. Nu-i asa, puiule, stii ca tin la tine.Din prima clipa ai reprezentat lumea pentru mine!

55.Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

56.Prietenia ta'i va fi de ajuns.Nu'i trebuie nimic mai mult!

57.Stiu ca fiecare dintre noi are un loc in rai, dar si acolo sus tot cu mine vreau sa stai!

58.[Cand totul se duce.raman amintirile !

59. #.[Daca nu risti nimic, nu faci nimic, nu ai nimic, nu esti nimic.

60.Ea e cea care va avea grija de viata ta .ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine .mai mult ca oricine ! .

| LoOvE a răspuns:

Statusuri De Dragoste

!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''/ Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas/ Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind/Care te saruta pe frunte/Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA/ Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit/ Care in prezenta prietenilor te ia de mana... Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba... Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste/si probabil ca/te va iubi mereu/

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea .// luna mie, stelele tie/ oceanul mie. Pamantul tie/dar mai bine totul tie si tu mie/

It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Stausuri diverse:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

Statusurile despre viata sunt cele mai celebre.

Statusuri smechere:

A gresi este omeneste/totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni.

Am ceva virusat in calculator. Oooo, este poza ta/ sa scap repede de ea/
Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii/Asa ca m-am lasat de citit!

Am nevoie de tine/te vreau/ dar numai cand esti OFFLINE.

Am voie sa vorbesc doar cu persoane deosebite.

Azi am avut o zi porno – am fost abuzat de profi, si din fata, si din spate!

Banii nu fac fericirea/o cumpara gata facuta.

Cand viata iti intoarce spatele/ Prinde-o de fund/

Caut femeie cu port USB pentru descarcari de informatii genetice

Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe/ pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata !

Cel mai important nu este sa stii /mai important este sa ai telefonul celui care stie.

Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

Daca as putea fi cineva/cu siguranta nu as fi tu.

Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.

Daca vrei sa scapi de foame – mananca sare/ o sa-ti fie sete!

Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci? Dar daca nu ai/ de ce porti sutien?

Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci/atunci de ce porti sutien?

Daca o pasarica ti-a soptit ceva//atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

De ce sa bei si sa conduci /cand poti sa fumezi si sa zbori?

DND violatorii vor fi impuscati. Supravietuitorii vor fi impuscati iar.

Dragostea eterna dureaza doar 1 zi/ de Valentine’s Day/

Este bine ca te-ai obisnuit/sa-ti dau ignore

Este bine sa lasi bautura / insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

Eu nu sufar de nebunie /ma bucur de ea in fiecare minut.

Exista o lume mai buna/ dar este foarte scumpa.

Fugi de tentatii/dar incet sa te poata ajunge.

Hai sa ne jucam/tu imi scrii mesaj/si eu sterg
Hey am ceva ciudat in ochi. Ah, este poza ta de la avatar care tocmai mi s-a deschis in fata.

Ignoranta ta ma omora/mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea/
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!

Invisible/pentru idiotii cu intrebari stupide…

La 13 ani e prea devreme, in noaptea nuntii este prea tarziu!

La pescuit/Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii

Logica multor femei te sufoca prin lipsa ei.

Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii/ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!

Mai available ca oricand!

Monitor de 21 de inch/ sunt in extaz /
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni.dar de ce sa risti?

Netul este plin. Inchide-ti calculatorul

Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.

Nu este important sa castigi/este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

Nu exista femei urate, ci doar barbati insuficient de beti.

Nu sunt in fata calculatorului, astept sa te vad intai pe tine offline.

Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar

Nu-ti ridica femeia la cer ca te va insela cu primu inger
Of, iubire! Tu ai atatea curbe, iar eu nicio frana
Oricine are dreptul sa fie prost, dar te rog ai grija ca abuzezi cam mult de acest lucru
Prea multi prosti pentru o planeta asa de mica
Sarutul e o minunata inventie a naturii care ne opreste atunci cand cuvintele sunt de prisos.

Sex instructor, first lesson free
Spre deosebire de tine, eu am o viata plina de prieteni…

Stai/incerc sa mi te imaginez cu personalitate.

Stii rutina/ Tu imi scrii mesaj/si eu il ignor.

Sunt oameni prosti pe lumea asta/ multumesc ca m-ai ajutat sa realizez asta.

Sunt perfect sanatos.mi-au spus vocile.

Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.

Viata-i cruda. Hai s-o ardem

Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata.

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.