| Sweete a întrebat:

Sall ce sa fac sa scap de cosuri plzz is disperata dau funda si vot la cel mai bun remediu

Răspuns Câştigător
| Helenèa a răspuns:

Iti sugerez si tie ce am mai sugerat si altcuiva. Mastile cu argila. Un pliculet de argila la farmacie e 1 leu. Amesteci pudra ori cu apa ori cu lapte, ori cu zeama de lamaie, sau galbenus de ou. Si daca o faci chair si o data la 2 zile (dintr-un plic te poti face de 2 sau chiar 3 ori) o sa observi ca iti dispar. Chiar dupa prima aplicareele nu mai par asa rosii si imflamate. Plus ca lasa tenul fin si luminos. Am incercat eu, pe propria-mi piele, si a mers!:*

5 răspunsuri:
| Heart2014 a răspuns:

In primul rand spala-te pe fata mai des si incearca sa-ti cumperi o crema cat mai buna(de cele mai multe ori cele mai scumpe sunt si cele mai bune), dar inainte cred ca ar trebui sa vb cu un doctor specializat in asa ceva pentru a-ti da el mai multe detalii.

| Sweete explică:

Plz plz plz plz plz

| lavi_3436 a răspuns:

I ati un sapun special ffff bun si trec dupa 2-3 zile

| CuRiOaSaAaAa a răspuns:

Pai./.poti incerca un tratament natural pe un timp mai lung(1-2 saptamani) sau unul mai scurt
Acorda pielii tale o zi doar pentru hidratare:
-dupa ce te speli bine cu sapun, usuca`te
-mierea este o masca foarte buna(pui putina si o intinzi bin e pe fata, lasi 10 minute si apoi te speli cu apa calduta)
-cu o felie de rosie te freci pe fata, stai 10 min si apoi te clatesti
-castravetele se spune ca e foarte bun(o saptamana in fiecare seara da`tsi pe fata cu 2-3 felii de castravete proaspat)
-tecile alea de fasole uscata-daca ai fierbe cateva, lasa apa aia putin sa se raceasca si da`te pe fata
mai sunt si masti naturale(cu lapte si cu mere, cu banane si miere)
file:///C:/Documents%20and%20Settings/adi/Desktop/masti-pentru-un-ten-superb.html
-poti sa intrebi si la farmacie de lotiuni pentru acnee mai ieftine si vezi daca isi fac efectul-intreaba de lotiune cu salviehappy
Mananca sanatos si spala`te de multe ori pe fata mai ales acu ca e vara si e ff cald.
Alege`ti un sapun(avon, protex) si nu-l schimba-spala`te dimineata si seara cu apa calda cu sapun, apoi clateste cu apa mai rece.
-ceaiul negru am citit ca e foarte bun-pe langa fapul ca e un bronzant natural e foarte bun pentru fata.
Si tine minte ca 1-2 cosuri nu iti schimba reputatia de "fata frumoasa'winking
Take carelove struck!`love struck

Mariilove struck

| ßł a răspuns:

Cumpără-ţi o cremă de la Avon
Am auzit că merge♥