| AndreeaSiAndra a întrebat:

Sall ce sa ma fac, deci mie mi-a placut de un baiat pe care acum il urasc ptc eu ii acordam atentie si ma comportam frumos cu el iar el tot cauta un motiv de cearta si ma cam enerva uneori. Dar intr-o zi m-a scos di sarite eu i-am scris ceva pe perete iar el cicca sunt disperata si chestiii din astea iar dupa o zi 2 pe fb ptc pe mess l-am sters definitiv mi-a zis ca dc m-am supi pe el si tot imi zicea ca vai ca il plac cand mie mi se facuse sila de el si vroiam sa il bat, iar atunci deja vroiam sa il iau la bataie dar... el s-a bagat si intr-o problema cu cel mai bun prieten al meu inainte de cearta mea cu el adica il injurase si din astea iar acel friend vroia sa il bata atunci si desigur ca acest baiat a venit la mine sa imi ceara ajutor iar eu mai proasta l-am ajutat si cu greu aproape l-am facut pe prietenul meu sa il uite deci ce sa fac am atatia nervi pe acest baiat incat imi vine sa il "omor" as vrea sa il uit ndefinitiv dar nu pot ptc ne intalnim in fiecare saptamana la handball pe plaja si acolo iar nervi apoi ma face sa cred o parere buna si din astea deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Vai da' ce le place la unii să complice situaţiile...
Asta ca o lecţie pentru viitor, oricât ţi-ar plăcea un tip, dacă vezi că nu reacţionează cum ai fi vrut tu într-un mod pozitiv, las-o baltă din prima clipă.
Acu', problema ta nu e nici pe uşor de rezolvat.
Dacă eşti de exemplu genul ăla de fată mai bătăuşă, poţi să-ţi iei frumos prietenul pe care l-ai convins să nu mai fie supărat pe el, să mergeţi amândoi la acel individ de care ţi-a plăcut şi să-l luaţi la 11 metri. DAR, situaţia poate degenera în ceva urât de aici, plus că tu şi prietenul tău aveţi probleme diferite cu el, aşa că mare rezultat nu aţi avea dintr-o confruntare de genul. Aşa că te rog, dacă te-ai gândit la asta, taie opţiunea de pe listă.
Sau, o altă opţiune ar fi să-l iei frumuşel la o discuţie pe tip să lămureşti anumite aspecte ale problemelor voastre, şi eventual să ajungeţi la o înţelegere. Dacă nu merge nici aşa... hmm, sigur nu o să faci handball pentru o eternitate, aşa că suportă big grin

1 răspuns:
| xcandyoyo a răspuns:

Buna si eu am fost cu un baiat ceva de genu...dar asa mi se intampla si mie. incearca sa-l eviti daca vb cu tine.lasa-l in treaba lui... funda?