| adyyyyyyyy a întrebat:

Sall! ce trebuie sa fac ca sa am un vocabular mai cool..la moda.

8 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Limba romana la perfectie este la moda!
Limbajul ala care il vezi cu "k faci","u","cf" stii tu... sunt de cocalari si pitipoance! Daca vrei sa fii un om civilizat poartate ca unul.

| Pricked a răspuns:

Vad ca deja ai unul "cool".

| LoriLoL a răspuns:

Prin lectura!

| AmanoYuno a răspuns:

Se numeste romana si cel mai mult conteaza gramaticawinking

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!

Vocabular cool? Vocabular la moda?

Iti spun eu care este singurul limbaj la moda:LIMBA ROMANA corect gramatical vorbita.

Acest vocabular se gaseste in varful muntelui, intr-o calatorie aventuroasa printre primejdioasele randuri ale paginilor vechi care varsa lacrimi de durere ca nu sunt citite.Citeste!

Lasa vocabularul grupului din care faci parte.O sa vrei sa scapi de el.Intemeiaza-ti propriul vocabular plin de cuvinte cu nenumarate intelesuri.

| Difference a răspuns:

Ca sa ai un vocabular 'cool' trebuie sa mai lasi dracu pc-ul si sa pui mana pe citit. Nimic nu e mai important in perioada tineretii decat cititul. De cate ori nu ai vazut oameni care au o idee in cap dar nu sunt in stare sa si-o spuna? Asta se trage din lipsa lecturii.

| ChibiXD a răspuns:

Pai. lb. romana pentru. mine e la moda... xD

| silviu99 a răspuns:

Vocabularul ti-l faci singur nu iti trebuie sfaturi de la altii incearca si o sa vezi happybft