| anonim_4396 a întrebat:

Sall,de curand am luat rubeola de la un prieten si nu stiu la ce sa ma astept.Pt. cei care au avut dati-mi si mie sfaturi ce sa fac atata timp in casa in afara de pc,cum v-ati simtit voi in timpul petrecut in casa

1 răspuns:
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Eu tocmai ce am scapat de ea.Am stat 1 saptamana in casa, nu am tinut regim gen:sa nu manac ciocolata etc.Trebuie sa nu iesi afara delos si sa nu faci baie/dus pana iti trece ca sa nu apara mai multe.in rest,la mancare,sa nu exagerezi cu grasimile,ca asa poti manaca de toate[eu am mancat si nu am patit nimic,dar depinde si de organismul tau].Ca activitati eu una am stat mai mult pe net,recunosc,pentru ca nu am avut chef de nimic altceva.Dar ai putea sa mai citestilaughing,asculta muzica,cheama pe la tine prieteni care au facut deja rubeola,vorbeste la telefon, sau, nu stiu care sunt pasiunile tale.Fa ce iti place tie. Sper ca te-am ajutat.Bafta pentru ca o sa ai nevoie, o sa iti doresti chiar sa te fii dus si la scoala numai sa nu stai atat in casalaughing