| gingergirl1 a întrebat:

Sall! Deci in momentul acesta simt ca iau foc,sunt plina de draci!(scuza-ti expresia)
Am o colega,iar eu o credeam foarte de incredere si ca tine la mine!winking
Dar! Azi mi-am dat seama ca ma joaca pe la spate! Mie imi place de un baiat(sau placea) si ea ma tot batea la cap sa ma cupleze cu el si alte chestii! Mi-a spus de sunt rude etc si ma rog ei sunt prieteni buni! Iar azi mi-a spus o colega (si ea buna prietena) ca vrea sa fie cu "respectivul" iar eu acum am aflat! Pentru ca nu vroia sa aflu ca o sa ma supar!crying
Acum chestia e ca,ea a fost cu MUUUULTI baieti si isi batea joc de ei in acelasi timp! Adica a fost cu un baiat cateva ore, cu altul cateva zile! Orcum la ea nu conteaza, important e sa fie cu cineva! Cred ca la liceu o sa ajunga tot...liceul in patul ei!
Si nu mi se pare corect sa isi bata joc si de el?
Ce sa fac, sa-i las in pace?sad Dar eu tin foarte mult la baiatul acesta!crying

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Incercarea moarte nu are!
De ce sa ii dai prioritate prietenei tale pentru a cuceri baiatul respectiv, arata ca esti si tu in stare!
Numai bine!
pa, pa

| Sadop a răspuns:

Daca el o place, nu prea ai ce face. Daca intr-adevar isi bate joc de el isi va da el seama.
Dar daca iti era prietena buna si mai si stia ca tie iti place de acel baiat nu se ducea ea la el.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Daca lui ii place de ea,nu ai cum sa te opui! Aia nu se numeste prietena! Sunt multe cazuri,cand prietenia dispare cand intervine un baiat,carora le place la amandoua de el! Pana la urma,decizia ii apartine lui! Eu zic sa-i lasi in pace,daca isi bate joc de el,isi va da seama, mai devreme sau mai tarziu! Daca lui ii placea de tine, iti spunea, nu se "cupla" cu "prietena ta"! Peste ceva timp, vei gasi o persoana potrivita!

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Draga mea, in primul rand, trebuie sa te calmezi. Acea fata nu iti este prietena, in al doilea rand, vorbeste cu baiatul respectiv. El te place, sau ti-a aratat vreun semn? Daca cei doi, vor ajunge impreuna, trebui sa intelegi, ca nu e potrivit pentru tine, vei gasi pe altcineva! Probabil esti mai mica, dar iti vei da seama, ca baietii sunt destui, nu merita sa plangi pentru vreo unu. Vei gasi pe altcineva!

| sobolanu40 a răspuns:

Da-i in cap la tipa aia