| Scarabeul a întrebat:

Sall!
Deci,ma cunosc cu un coleg de clasa de 11 ani, adica am fost colegii si in generala si acum si la liceu suntem a 12-a.
Si el are unele defecte fizice:este gras, negru, si nu a avut nici-odata o iubita.Si avem in clasa noi colegi(3-4) care rad de el si nu are puterea sa se apere, eu m-am bagat pentru el dar cam degeaba.
Si mi-a spus sa fac treaba asta pentru el ca lui ii este rusine, si m-a rugat sa va intreb pe voi cum sa se apere de "caini".
Eu nu am dc sa rad de el...adica il accept asa cum e ca tot om e si el dar daca aia-s retardati mna..., deci?

2 răspunsuri:
| AmiraAhmad a răspuns:

Cred că ar trebui să învețe să se impună. Să fie mai dur cu ăia care-l batjocoresc. Ce naiba, e băiat! Dacă e așa sensibil, evident că vor râde de el. Am și eu tipi în liceu mai...mari în dimensiuni thinking și totuși nimeni nu are curajul să le comenteze. De ce? Că pe primul care a deschis gura să zică ceva nașpa l-au anihilat. Serios acum, nu că mi-ar plăcea scandalul, dar tipii ar trebui să știe și cum să întoarcă replica.

| Aasdfghj a răspuns:

Ar trebui sa nu se mai lase afectat de vorbele lor. Daca vad ca ii pasa de jigniri si se intristeaza, mai rau fac si jignesc. Sa nu-i mai bage in seama si vor inceta.