| ursuletu88 a întrebat:

Sall!
hei TPU, imi spuneti va rog niste poezii,statusuri, mesaje de dragoste

Răspuns Câştigător
| ClaudiaAdela a răspuns:

Comoara pamantului e omul, a omului e inima iar comoara inimiii mele esti TU love struck

Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

O bomboana ii spune unei ciocolate " Domane ce dulci suntem " iar ciocolata ii raspunde "noi dulci?" ar trebui sa vezi baiatul care citeste acest mesaj.

As vrea sa fiu o picatura de sange sa curg prin venele tale si sa ajung in inima ta, si sa raman acolo pentru totdeauna.

Uneori iubesc singuratatea, uneori iubesc dragostea, uneori am nevoie de soare sau de noapte, insa intodeauna am nevoie de un (boy) friend ca tine.

Daca cineva m-ar intreba ce am mai scump pe lume: viata sau tu, as raspunde viata iar tu ai pleca suparata nestiind ca tu esti viata mea.

Un inger trecea deasupra unui nor. M-a vazut si m-a intrebat: care e dorinta ta pentru azi? Eu i-am raspuns de la proteja persoana care citeste acest mesaj.

Te iubesc la nebunie, ca pe-o coaja de dovleac, si de dorul tau amarnic, umblu noaptea pe sub pat

Te iubesc sartiar ochi pe pereti zugraviti, daca te mai prind cu alta, eu te fac cartofi prajiti!

Daca cineva va bate la poarta sufletului tau, sa-i spui ca usa e inchisa iar cheia am luat-o eu

Romania e o tara, Bucuresti e capitala, Paris e un loc iubit, unde noi ne-am intalnit

Te-am visat azi noapte-en vis culegand pe luna flori, si cand ti-am cerut o floare, eu ti-am dat o sarutare.

E greu sa stai afara, la luna sa privesti, cand nu e langa tine, baiatul cel iubesti.

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Sunt departe mult de tine ca si ceru de pamant dar aceasta despartire nu ma face sa te uit.

Am gasit un inamic cu numele de pupic. ti-l timit rapid ca e mic si tampit. e mort dupa buzele tale, daca nu le saruta moare love struck

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intru plic. Iar cand plicul s-ar fi rupt asi iesi sa te sarut love struck

Pe o banca de la scoala, am gasit o portocala si pe coaja ei scria " Te iubesc nu ma uita "

La fantana ii o galeata un baiat saruta o fata, fata spune multumesc si baiatul TE IUBESC!

Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta dar pe care mai tarziu se intind haine

Esti baiat atragator. dai sperante fetelor..de baiati invidiat ca ai multe fite in cap. multe fete pacalesti. dar pe mine ma iubesti love struck

De'ar fi teza o iubire. Subiectul ochi caprui. As lua mereu premiul intai

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu. acum nu ma mai intereseaza stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

... În crini e beţia cea rară
Sunt albi, delicaţi, subţiratici,
Potirele lor fanatici
Argint din a soarelui pară.

| Arthur a răspuns:

,, Scăldate /n razele de sus
Muiate în argintul lunei,
S/au dat în braţele minciunei,
Şi rând pe rând s/au dus.
Iar vântul dulce le şoptea,
Luându/le pe fiecare,
Ş/un valţ nebun se învârtea,
Un valţ / din ce în ce mai tare.

| ascovit a răspuns:

Statusuri:
Niciodata nu m-am impacat cu gandul c-ar exista prea multe moduri de a iubi pe cineva ♥

Dragostea imi reaminteste ca traiesc, iar viata imi reaminteste, cu un suras diabolic si parsiv, ca sunt singur.

Tu eşti motivul pentru care am pornit această luptă

Poezii
-scrise de autori celebri
Mihai Eminescu- Ce e amorul?
Lucian Blaga- Catrenele dragostei

-Create de autori necunoscuti
In camera m-ai chemat
Vroiai sa vorbesti cu mine
Dar tu m-ai atins
Cu buzele fine

Atunci am simtit
Pentru prima oara
Sarutul dulce
Si atingerea ta usoara

Mergand incet
Spre patul moale
Noi ne sarutam
In continuare

Atunci mi-am dat seama
Ca nu se poate
Eu am plecat cu gandul
Ca voi pierde o noapte

Mergand spre casa
Traversand strada
Eu nu eram atenta
Si am cazut de-a gata

Zaceam pe strada
Nu spuneam nimic
Il vedeam doar pe el
Si plangeam un pic

Atunci ambulanta
A si venit
In drum spre spital
Nu a mai oprit

Primit un telefon
El era socat
Se imbraca repede
Ma mir de nu m-a uitat

Aunci l-am vazut
Langa mine statea
M-a privit furios
Si m-a sarutat

Niciodata nu o sa uit
Ceea ce am patit
Acum este mai bine
Si m-am linistit

Te iubesc nespus de mult,
A fii îndragostit este un sentiment profund.
Nu te-as schimba orice-ar fi,
Te iubesc prea mult, nu ma intereseaza alte ipocrizii.
Te-am iubit si te voi iubii mereu.
Todeauna vei fii în sufletul meu.
Simt mereu ca sunt purtata de-un val,
Pe-al întinsul iubirii ocean,
As vrea ca acest sentiment sa nu se termine,
Si totdeauna sa fii lânga mine!

| Rŏllшау a răspuns:

Status:

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas.Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA.Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit.Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste, si probabil k te va iubi mereu...

| gabi555 a răspuns:

Www.Poeziiliterare.info
Pe Acest blog puteți să găsiți poezii,pastele,doine,balade,proza, poeme istorice, opere literare, Fabule, Colinde, etc.Vasile Alecsandri,Mihai Eminescu,Octavian Goga,Lucian Blaga, George Coșbuc, Tudor Arghezi, și mulți alți scriitori celebri.