| andrutza2013 a întrebat:

Sall! La anul trec in clasa a 6-a. Cum este fizica, este grea de inteles? Am auzit ca avem un profesor foarte dur. Cel mai bun raspuns,

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

In clasa a 6-a o sa faceti ceva initiatic. Chiar daca la inceput o sa ti se pare putin greu, o sa iti dai seama ca nu e mare chestie. In clasa a 6-a (mai ales pe la jumatate si pe la sfarsit de an scoalar) fizica e cea mai usoara. Si fizica si chimia (clasa a 7-a) o sa vezi ca o sa fie usoare, indiferent de ce profesor o sa ai.;) Ca sa te acomodezi cu materia si sa stii ce te asteapta uita-te putin pe asta: http://www.slideshare.net/......n-clasa-vi
Bafta :)

4 răspunsuri:
| Anonimus12468 a răspuns:

In clasa a 6a nu se face prea multa fizica. Atunci incep doar introducerile si prostii dintr-astea. Eu zic ca nu trebuie sa iti faci griji, doar trebuie sa fii putin atenta in clasa si te vei descurca. Dar, de acuma iti faci griji? E vacanta asa ca da-o in colo de scoala and be happy cat mai poti happy

| CSIISC a răspuns:

In clasa a VI-a nu e numic greu o sa iti dai seama ca tot ce iti spune profu sunt notiuni pe care le stii deja

| andrutza2013 explică:

Multumesc pentru raspunsuri

| GabbrielaR a răspuns:

E grea cu nebuneala, cel putin in clasa a8-a cand intra profesorul la ora de fizica ma lua cu palpitatii. laughing